İhtiyaç Sahibi Ailelerin Meyveleri Beypazarı Belediye Bahçesinden | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

İhtiyaç Sahibi Ailelerin Meyveleri Beypazarı Belediye Bahçesinden

İhtiyaç Sahibi Ailelerin Meyveleri Beypazarı Belediye Bahçesinden

İhtiyaç Sahibi Ailelerin Meyveleri Belediye Bahçesinden Beypazarı Belediyesi tarafından 2016 yılında oluşturulan Örnek Meyve Bahçesinde kendi personelimiz ve ekipmanlarımızla tamamen doğal olarak yetiştirdiğimiz üzümler hasat zamanının başlamasıyla birlikte, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile Küçük Hafız Şakir Zeyrek Sosyal Hizmetler ve Aşevi Merkezi’mizde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Beypazarı Belediyesi bünyesinde bulunan yaklaşık 120 dönüm arazi üzerine kurulu olan Örnek Meyve Bahçesi ve Sera Kompleksi’nde her yıl mevsimine bağlı olarak organik birçok meyve çeşidi yetiştiriliyor. Park ve
Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından toprağın gücü ve bereketiyle yetiştirilip toplanan taze meyveler tespit edilen ailelere ikram edilirken her hasat döneminde farklı bir meyve ihtiyaç sahiplerinin sofrasındaki yerini alıyor.
İhtiyaç sahibi ailelerin her zaman yanında olduklarını belirten Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, ‘’Meyve bahçemizden elde ettiğimiz ürünlerden herhangi bir kazanç sağlamıyoruz. Sosyal Belediyecilik ilkesi doğrultusunda ekiplerimiz tarafından tespit edilen ve ihtiyaçlarını kendi başlarına karşılamakta güçlük çeken yaşlı, bakıma muhtaç, engelli ve ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin duygularını zedelemeden bahçemizden topladığımız taze meyveleri kendilerine ulaştırıyoruz’’ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.