2021 KPSS başvuru ücreti belli oldu: Oturum başına 90 TL | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

2021 KPSS başvuru ücreti belli oldu: Oturum başına 90 TL

2021 KPSS başvuru ücreti belli oldu:  Oturum başına 90 TL
28.05.2021
A+
A-

2021 KPSS başvuru ücreti belli oldu: Oturum başına 90 TL

Bu yılın KPSS başvuruları başladı. Söz konusu sınava katılacak olan adaylar 28 Mayıs ile 14 Haziran tarihleri arasında başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. Sürecin sona ermesinin ardından ise kılavuzda belirtilen tarihlerdeki sınavın ücretinin yine belirtilen bankalara yatırılması gerekiyor. Hal böyle olunca; “2021 KPSS başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılacak? ÖSYM ile KPSS başvurusu nasıl yapılır?” gibi soruların yanıtları da sınava katılım gösterecek adayların gündeminde yer alıyor. Öte yandan ÖSYM’den KPSS başvuruları hakkında da açıklama geldi.

KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KPSS başvuruları alınmaya başlandı. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 12.00’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

KPSS BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.