Ak Parti Çankaya İlçe Başkanlığından Masa Tenisi Teşvik Turnuvası | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Ak Parti Çankaya İlçe Başkanlığından Masa Tenisi Teşvik Turnuvası

Ak Parti Çankaya İlçe Başkanlığından Masa Tenisi Teşvik Turnuvası
18.09.2021
A+
A-

Ak Parti İlçe Başkanlığı ve Çankaya Sosyal Politikalar tarafından düzenlenen Masa Tenisi Teşvik Turnuvası bugün başladı.

Çankaya İlçesinde vatandaşlara yönelik faaliyetlerini sürdüren Çankaya Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Hasgül bugün ve yarın olmak üzere iki gün sürecek olan Masa Tenisi Teşvik Turnuvasında dereceye giren sporculara çeşitli hediyeler verileceğini ve faaliyetin tüm vatandaşlara açık olduğunu söyledi.

Başkan Hasgül sözlerini şöyle sürdürdü;

“Teşkilatımız, Gençlik Kollarımız, Kadın Kollarımız, ana kadememiz başta olmak üzere bizlere gönül vermiş vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu turnuvada amacımız insanlara spor ruhunu aşılamak, kardeşlik, birlik, beraberlik duygularını birbirini tanıma, anlama ve rekabet esnasında da dostluk kazanma yönünde bir adım atmak istedik.

SADECE GENÇLERE DEĞİL TÜM YAŞ GRUPLARINA HİTAP EDİYOR

Sadece gençler olarak düşünmedik tüm yaş gruplarına açık olacak şekilde hayata geçirdik turnuvaya katılan tüm kardeşlerimize de teşekkür ediyoruz. Bu tür spor etkinliklerine imkanlar el verdikçe yapmaya çalışacağız. Çankaya’da insanların dikkat ettiği hususlar veya etkinliklerle ilgili ne tür faaliyetlere katılabilecekleri hususuyla ilgili burada bir fark yaratmanız gerekiyor. Klasik etkinlikler çok cazip gelmezken masa tenisi gibi başka etkinliklerle cazibeyi daha da arttırmayı düşünüyoruz.”

“SPOR SAĞLIKTIR, SAĞLIK YAŞAM ŞEKLİDİR”

Ak Parti Spor Komisyon Başkanı Abdullah Canbulat yapılan müsabakanın Spor İl Müdürlüğü onayıyla gerçekleştiğini Masa Tenisi Federasyonu ve Spor Komisyonu Başkanlığının da katkılarıyla hayata geçirildiğini söyledi.

Çankaya ilçesinde yapılacak müsabakadan sonra külliyede korumalarla beraber yapılacak bir maçın daha olacağını bildiren Canbulat “Avrupaya da bu işi uzatacağız önemli olan sporla vatandaşı kaynaştırmak, bir araya getirmek. Dostluk turnuvası gibi madalya ve kupalarla ödüllendireceğiz gerekirse lisanslarını çıkartacağız. Bu işi Avrupaya kadar götürmeyi düşünüyoruz.

“KATILIM SAĞLAMAK İSTEYEN VATANDAŞLAR BANA ULAŞABİLİR”

Bu amatör bir müsabaka, herkes katılım sağlayabilir. Amatörlerin içinde iyi oynayan sporcuları seçip onlara eğitim vererek profesyonel bir şekilde yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Ben uzun zamandır Milli bir sporcuyum ve aynı zamanda federasyon başkanıyım. Spor kardeşliktir. Partili olsun olmasın isteyen katılabilir. Masa tenisi gerçekten herkesin oynayabileceği bir spor. Yaş sınırı kesinlikle yok. Masa Tenisi esneklik açısından, kilo verme açısından tercih edilebilir bir daldır. Masa tenisi oynamanın dikkate de faydası vardır. Spor sağlıktır sağlık yaşam şeklidir. Katılım sağlamak isteyen vatandaşlarımız ise Masa Tenisi Federasyonuna veya bana ulaşabilirler. Bize 0553 637 20 00 numaralı telefondan ulaşabilirler.”

“HER AÇIDAN GÜZEL BİR PROGRAM”

Sporculardan 47 yaşındaki Korkamaz Demir “Çok güzel bir organizasyon öncelikle hazırlayanlara çok teşekkür ederim. Medya aracılığıyla duymuştum çokta sevinmiştim. Uzun zamandır oynamıyordum. Gerçekten halka açık bir yer, spor olarak çok faydalı bir dal. Bu sporu sevdiğim için geldim herkese de tavsiye ederim. Ambiyansta çok güzel sporcu arkadaşlara ikramlarda var her açıdan güzel bir program.”

“İLLAKİ PROFESYONEL YAPILMAK ZORUNDA DEĞİL”

Sporculardan 41 yaşındaki Neslihan Akdemir Kaplan “7 yaşında Masa tenisine başlamıştım. Sporun yaşı yok, spor her yaşta yapılabilir. Keşke daha fazla kadın katılabilseydi. Erkeklerin katılımı şuan daha fazla. Dilerim ki kadınlarda hobi olarak spora başlasınlar. İllaki profesyonel yapılmak zorunda değil. Vücut sağlığı için spor çok faydalı.”

“SPOR SAĞLIKTIR”

Sporculardan 33 yaşındaki Alev Kovancı “Çankaya ilçe teşkilatında yer alıyordum zaten. Böyle güzel bir faaliyet olunca tecrübemde olduğu için katılmak istedim. Yarışmadan ziyade güzel bir dostluk, güzel bir çevre, güzel bir aile olmak çok güzel bir şey. Çok güzel bir atmosfer yarattık. Masa Tenisi güzel bir spor herkesin öğrenmesini tavsiye ederim çocuklarımı da Masa Tenisi oynamaya başlattım ara ara antrenman yaparız onlarla beraber. Spor sağlıktır.”

Medya Ankara / Elif Nur Gümüş-Harun Demirel

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.