AK Parti Kongreleri Neden Bu Kadar Kalabalık? | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

AK Parti Kongreleri Neden Bu Kadar Kalabalık?

AK Parti Kongreleri Neden Bu Kadar Kalabalık?

Şubat ayı sonuna kadar tamamlanacak olan AK Parti kongrelerine katılan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı kongrelere video konferans yöntemiyle katılırken bazı kongrelere giderek kongrelerin kalabalığı ile övünüyor.

Toplumun bazı kesimlerinden kongrelerdeki kalabalık eleştiri oklarını üzerine çekerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “kongrelerimiz lebaleb dolu” diye övünmekten geri durmuyor.

AK Parti teşkilatlarının kongre salonlarını doldururken bu kadar eleştiri almalarına rağmen, pandemiye rağmen dolu salonlarda kongrelere devam etmelerinin sebebi anlaşıldı.

Kongre öncesi salona geleceklere tek tek covid-19 testi yapıldığı öğrenildi.

Medya Ankara ekibi kongre öncesi yapılan covid-19 testlerinin yapıldığı Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Alanda araştırma yaptı.

Test alanında, Ankara Ak Parti İl yönetimi, İlçe başkanları ve yönetimi, Belediye başkanları, basın ve medya kuruluşları, Sağlık ekipleri, salon görevlileri, siyasiler, salona davetli konukların tamamının kayıt işleminin ardından testinin yapıldığı gözlemlendi.

Gerçekleşecek kongreler öncesi salona giriş yapabilmek için il başkanlıklarına başvuru yapan ve kayıt olanlar test vermek için davet ediliyor ve sonuçları negatif çıkanlar salona giriş yapabiliyor.

AK Parti Ankara 7. Olağan il kongresinde konuşan Erdoğan; Koronavirüs salgını dolayısıyla kongreleri arzu ettikleri gibi yapamasalar da coşku ve heyecanın eksik olmadığını dile getirirken, “İnsanımızın sağlığını riske atmadan, tedbirlere uyarak kongrelerimizi birer demokrasi şölenine çeviriyoruz. Kongrelerimiz vesilesiyle bir taraftan kardeşliğimizi güçlendirirken diğer taraftan da kadrolarımızı yenilemeye çalışıyoruz. Kongrelerimizde bir kez daha gördüm ki AK Parti Türkiye’nin en dinamik, en kuşatıcı, 11 milyonu aşan üyesiyle ülkemizin temsil kabiliyeti en yüksek siyasi hareketidir.” dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Hal böyleyken kendi yaptıkları her kurultayı birer gladyatör arenasına dönüştürenlerin AK Parti kongrelerine çamur atmasını doğrusu tebessümle karşılıyorum. FETÖ taktikleriyle, önünü arkasını kırkıp kuşa çevirdikleri görüntüler üzerinden bizim şu coşkumuzu örselemek isteyenler boşuna uğraşıyor. Mızrak çuvala sığmaz, hakikat güneşi balçıkla kapanmaz. Nitekim bunların da sabah söyledikleri yalanlar daha akşam olmadan tek tek ellerinde patlıyor. Her seferinde iftiranın dozunu biraz daha artırsalar da milletimizin şahsımıza ve partimize yönelik teveccühünün önüne geçemiyorlar. AK Parti’de siyaset yapmak isteyen, AK Parti çatısı altında ülkeye hizmet etmek isteyenlerin sayısı hamdolsun giderek artıyor. Aynı şekilde birlik ve beraberliğimizin güvencesi olan Cumhur İttifakı da maruz kaldığı onca saldırıya rağmen her geçen gün daha da güçleniyor.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.