Alevlerin yeni adresinde evler boşaltıldı | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Alevlerin yeni adresinde evler boşaltıldı

Alevlerin yeni adresinde evler boşaltıldı
31.07.2021
A+
A-

Türkiye, birçok noktada orman yangınlarıyla mücadele etmeye devam ediyor. Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde yerleşim yerlerine yakın bir bölgede yeni bir yangın çıktı. Tedbir amaçlı bölgedeki otel ve evler boşaltılıyor. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken vatandaşlar ve gönüllüler yangının sıçramaması için yoğun çalışma yürütülüyor.

KUMBAHÇE’DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Muğla’nın Bodrum ilçesinde makilik ve ormanlık alanda çıkan yangın söndürme çalışmaları devam ediyor. Kumbahçe Mahallesi İçmeler yolu güzergahındaki makilik ve ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın büyüyerek devam ediyor. Yangın, rüzgarın etkisiyle yangın kısa sürede geniş alana yayıldı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Alevlerin yaklaşık 150 metre uzaklıktaki yerleşim alanına sıçramaması için yoğun çalışma yürütülüyor.
Öte yandan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yoğunluk oluşmaması için yolda güvenlik önlemi aldı. Kumbahçe Mahallesi’nde çıkan yangın rüzgarın etkisiyle İçmeler Mahallesi’ndeki tersaneye kadar ulaştı. Tedbir amaçlı bölgedeki otel ve evleri boşaltma çalışmaları başlatıldı. Oteldeki yerli ve yabancı turistler tekne ve sahil güvenlik botlarıyla denizden edildi. Yangına 1 helikopter, 20’den fazla arazöz ve yangın söndürme ekipleri tarafından müdahale ediliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.