Altındağ Belediyesi Sporcusu Refik Kartal'dan Ülkemize Madalya | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Altındağ Belediyesi Sporcusu Refik Kartal’dan Ülkemize Madalya

Altındağ Belediyesi Sporcusu Refik Kartal’dan Ülkemize Madalya
17.07.2021
A+
A-

Altındağ Belediyesi sporcusu Refik Kartal, Gürcistan’da düzenlenen Avrupa Yıldız Erkekler Boks Şampiyonası’nda nefes geçen mücadelenin ardından. Genç Milli eldiven Refik Kartal turnuvadan Avrupa üçüncüsü derecesine ulaşarak bronz madalyanın sahibi oldu. Altın yumruğun başarısını Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı Her zaman inandığım gibi geleceğin şampiyonları Altındağ’dan çıkacak dedi.

Altındağlı genç sporcu Refik Kartal, Gürcistan’da düzenlenen Avrupa Yıldız Erkekler Boks Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya almaya hak kazandı. Balcı Altındağ’dan başarılı gençler çıktıkça, büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirecek şampiyonlar yetiştireceğiz

Altındağlı genç sporcu Refik Kartal, Gürcistan’da düzenlenen Avrupa Yıldız Erkekler Boks Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya almaya hak kazandı. Altındağ’dan başarılı gençler çıktıkça, büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı şu sözleri ekledi:

“Hep söylediğim ve inandığım gibi geleceğin şampiyonları Altındağ’dan çıkacak inşallah… El ele vereceğiz, Altındağ’da; boks, taekwando, eskrim, güreş, okçuluk, yüzme, masa tenisi, basketbol ve futbol gibi birçok branşta sporu öne çıkartarak çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine yön vereceğiz. Bunun yanında da tabii ki uluslararası anlamda göğsümüzü kabartacak, Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirecek şampiyonları da buradan yetiştireceğiz inşallah…” dedi. Başkan Balcı ayrıca, “Genç sporcumuz Refik’i, onu yetiştiren hocalarını ve ailesini tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.