Altındağ'da ilaçlama işlemleri hız kesmeden devam ediyor | Ankara Haber | Medya Ankara

Altındağ’da ilaçlama işlemleri hız kesmeden devam ediyor

Altındağ’da ilaçlama işlemleri hız kesmeden devam ediyor
18.05.2021
A+
A-

Altındağlı vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları için çalışmalarını sürdüren Altındağ Belediyesi, ilçe genelinde yoğun ilaçlama çalışması başlattı.

Covid-19 ile mücadele için her noktayı dezenfekte eden ekipler, aynı zamanda çeşitli haşerelere karşı da ilaçlama gerçekleştiriyor. Her mahallede haftada en az 2 kez ilaçlama yapan Altındağ Belediye, ekipleri, insan sağlığına zararlı madde içermeyen, ancak böcekler ve haşereler üzerinde en iyi şekilde etki eden ULV (Ultra Low Volume) sistemi kullanıyor. Altındağ Belediyesi’ne bağlı ekiplerin çöp bırakma alanları, park ve boş arsalarda yaptığı titiz çalışma vatandaşları memnun ediyor.

“Vatandaşlarımızın içi rahat etsin”

Yaz aylarının gelmesi ve covid-19 nedeni ile hijyene en üst seviyede özen gösterilmesi gerekirken Altındağ Belediyesi ekipleri ile birlikte, ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarını sıklaştırdı.

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, “Altındağ’da göreve geldiğimiz andan itibaren vatandaşlarımızın sağlıklı bir çevrede yaşayabilmesi için özveriyle çalışıyoruz. İlçe genelinde ekiplerimiz görev başında… İlaçlama çalışmalarını sık aralıklarla ve periyodik olarak sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın içi rahat etsin, açık alanlarda daha güvenle bulunabilsinler istiyoruz. Hava sıcaklıkları artınca, ilaçlamaya duyulan ihtiyaç da artıyor. Biz de bunun farkındayız. İlaçlama çalışmalarımıza mahalle mahalle, sokak sokak devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.