Ankara Barosu seçimleri yapılıyor beş aday yarışacak | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Ankara Barosu seçimleri yapılıyor beş aday yarışacak

Ankara Barosu seçimleri yapılıyor beş aday yarışacak
18.09.2021
A+
A-

Ankara Barosu’nun 66. Olağan Genel Kurulu, yarın yapılıyor. İki gün sürecek baro seçiminde mevcut Başkan Erinç Sağkan ile beraber 6 isim yarışacak. Vefa Grubu adına Sezgin Özkan, Doğrudan Demokrasi Hareketi adına Nihad Karslı, Avukat Hakları Grubu adına Nazlı Didem Moğulkoç, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Grubu adına İlke Işık ve Bağımsız Avukatlar Grubu adına da Murat Akçasoy, 21 bin avukatın oylarına talip.

İLK GÜN ADAYLAR KONUŞACAK İKİNCİ GÜN SEÇİM YAPILACAK

Bilkent Odeon Gösteri Merkezi’nde iki gün sürecek olan genel kurulun ilk gününde Ankara Barosu Yönetim Kurulu’nun faaliyet, hesap ve denetim raporları ile bilanço uygulamaları görüşülecek. Baro yönetimine aday olan beş baro başkan adayının konuşmalarıyla devam edecek olan genel kurulda, ikinci günde ise Baro Başkanı ve yönetim kurulu üyeliği seçimleri yapılacak. 

ADAYLAR TANITIM YAPIYOR

Yarın (19 Eylül) yapılacak yeni baro yönetimi seçimleri öncesi adaylar, kendilerini ve yönetimlerini tanıtan stantlar kurdu, alana gelen avukatlara vaatlerinin yer aldığı broşürleri dağıtıyor.

BARO SEÇİMLERİNDE İMZA SORUNU: ADAYLAR ÇAĞRI YAPIYOR

Yaklaşık 21 bin üyesi bulunan Ankara Barosu seçimlerinde genel kurulun başlaması için gereken bin 200 imza henüz toplanamadı. Yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle sabah 09.00’da başlaması gereken genel kurul, beş saat geçmesine rağmen hala başlamadı. Baro Başkan adayları, genel kurula katılım için sosyal medya üzerinden çağrı yaparken, bir yandan da avukatlara genel kurula ‘katılım’ mesajı yolluyor

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.