DOLAR 7,8868
EURO 9,4122
ALTIN 458,18
BIST 1.342
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 11°C
Parçalı Bulutlu

Ankara Batıkaradeniz Birliği: ”Sağlıkta vizyoner bakış hayat kurtarır”

Ankara Batıkaradeniz Birliği: ”Sağlıkta vizyoner bakış hayat kurtarır”
21.11.2020
A+
A-

Ankara Batıkaradeniz Birliği: ”Sağlıkta vizyoner bakış hayat kurtarır” Sağlığın en önemli saç ayağı olan hızlı erişim, en az doğru müdahale kadar önemlidir. Sağlıkta vizyoner bakış hayat Kurtarır. Bu manada, defalarca gündeme taşıdığımız, Bölgemize hitap eden, Bakacakkadı yada Sağlık Bakanlığınca uygun görülen doğal bir alanda, Gögüs hastalıkları ihtisasına dayalı bir Bölgesel Meslek Hastalıkları Şehir Hastanesi kurulması gerekmektedir.


“BÖLGEMİZE ŞEHİR HASTANESİ KURULMASI TERCİH DEĞİL ZORUNLULUKTUR”


Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği olarak daha öncede defalarca dile getirdiğimiz gibi, sağlık hizmetlerinin hızlı ve etkin bir şekilde insanımıza ulaştırılması için Gögüs Hastalıkları ihtisasına dayalı Bölgesel bir Şehir Hastanesi Bölgemiz için tercih değil zorunluluktur.
Özellikle korona salgını çemberinin çok daraldığı günümüzde, Zonguldak ve bölge illerimizde yoğun Bakım kapasitelerinin sonuna kadar dolu olduğu bir ortamda, tezlerimizin ve taleplerimizin ne kadar vizyoner olduğunun anlaşılmasını istiyoruz.

Ankara Batıkaradeniz Birliği: ”Sağlıkta vizyoner bakış hayat kurtarır”


“GECİKEN SAĞLIK, SAĞLIKLI DEĞİLDİR”


Birlik olarak Devletimizin, sağlık alanında yapmış olduğu reform niteliğindeki, özellikle şehir hastaneleri bazındaki hizmetleri önemsiyor ve taktirle karşılıyoruz. Sağlık hizmetlerinin toplumun en ücra noktalara kadar ulaşmasının, Devlet-Millet kaynaşmasına katkısı tartışılmaz. Bu manada geniş temsil kitlesi olan Birliğimizin üzerine düşen her görevi gönüllülük esası ile yapmaya hazırız. Ülkemizin hizmetkarıyız. Zira doğduğu ve doyduğu topraklara hizmet etmek bizlerin fıtratında var. Ancak, yapılacak tüm yatırımlar gibi, sağlık yatırımlarının da vizyoner, akılcıl ve adaletli dağıtılması çok önemlidir. Özellikle kirlenmemiş doğası ve devletine bağlı insan yapısı ile Bölgemiz insanı herşeyin en iyisine layık olduğu gibi, Sağlık Yatırımları alanında da, sanayi yatırımlarında olduğu gibi tam olarak hakettiği yerde değildir. Zira geciken sağlık, sağlıklı değildir.


“BÖLGELER ARASI KALKINMIŞLIK FARKI, BİRÇOK PROBLEMİN TEMEL KAYNAĞIDIR”


Batı Karadeniz Bölgesi, yatırımlar ve bölgesel güç olma açısından her geçen gün geriye gitmektedir. Kurumsal yapılar Bölgemizin Ülkemizin kalkınmasına paralel olarak, gelişmesine katkı vermelidir. Karar alma mekanizmalarında Bölgemiz adına daha çok insanımızın olmasını motive etmeliyiz. Zira bizde Birlik olarak Lobi faaliyetlerimizi “Çocuklarımızın geleceği için” sloganı ile yapmaya gayret gösteriyoruz. Bölgeler arası kalkınmada farklılıklar olması en başta Ülkemize zarar vermektedir.


“AYRIŞMAYI DEĞİL BİR OLMAYI, BÖLGEYİ BİR GÜÇ MERKEZİNE ÇEVİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”


Bir olmayı, ortak bir güç olmayı, Bölge için tek çıkar yol olarak görüyoruz. Zonguldak Bakacakkadı mevkii yada Sağlık Bakanlığımızın uygun göreceği doğal yaşamın içinde bir Merkezde gögüs hastalıkları ihtisasına dayalı bir Şehir hastanenenin kurulmasını, Siyah Elmas Kömür ile Ülkemizin kalkınmasına nerdeyse 200 yıldır hizmet eden bölgemiz adına, kadirşinaslık gereğince tekraren yüksek sesle talep ediyoruz. Bu talep aynı zamanda temsil ettiğimiz geniş kitlemizin, Milletimizin vicdani bir talebidir. Bu doğrultuda Bölge için bugüne kadar dile getirdiğimiz diğer projelerin geliştirilmesinde olduğu gibi, siyasi parti, görüş vs. farkı gütmeksizin ilimiz ve bölgemiz için kim çaba gösterirse biz de Ankara’da Batı Karadeniz Bölgesinin lobisi olarak destek olacağımızı beyan ediyoruz.


“PROJE ODAKLI BAKIŞTAN ASLA TAVİZ VERMEYİZ”


Bolu, Çankırı, Kastamonu, Sinop, Karabük, Zonguldak ve Bartın İllerinin Ankara’da faaliyet gösteren İl Derneklerinden oluşan, Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği tarafından proje odaklı mekanizmalar oluşturulması ve bu mekanizmaların özellikle Başkent Bürokrasinde ses getirmesi ve Bölgemizin Kalkınması adına proje odaklı bakışımızdan asla taviz vermeyeceğiz.

“KORONA İLE MÜCADELEDE DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”


Korona musibeti ile mücadelede Devletimizin ve Milletimizin her daim yanındayız. STK lar seçilmiş yöneticilerden müteşekkil, gönüllülük esasına dayalı manevi yönü daha ağır basan Kamu teşekkülleridir. Proje odaklı STK lara Cumhurbaşkanlığımız ve üst düzeyde teveccüh gösterildiği, Bölgede yer alan tüm iller ile tek yürek ve bir aile olduklarını, gönüllü yapılan özverili çalışmalar olmadan başarı yakalanamayacağını, öncelikle nitelikli bir insan altyapısı oluşturduklarını unutmamalıyız. Bu anlamda sırati mustakim üzere çıktığımız dosdoğru yolda ZAMAN, MEKAN, MİKTAR, ISRAR parolası ile Devletimizin yanındaki yolumuza her zaman kararlılıkla devam edeceğiz.


“BÖLGEMİZİN TALEPLERİ İÇİN VARIZ”


Cumhurbaşkanımız düzeyinde ve Devletimizin en üst düzey bürokratları nezdinde bölgemize ait birçok projenin, en yüksek azim ve kararlılıkla seslendirilmesine rağmen gerçekleşme oranının daha yüksek olması gerekir. Bölge için ZONGULDAK-FİLYOS VADİSİ yolunun acilen yapılması, BAKAP adıyla Batı Karadeniz Projesi Kalkınma İdaresi kurulması, Tarımsal Kalkınma vizyonunun geliştirilmesi, göğüs hastalıkları ihtisasına dayalı, meslek hastalıkları formatında bölgede merkez olabilecek, Üniversitelerimizle de ilişkili bir BÖLGESEL MESLEK HASTALIKLARI ŞEHİR HASTANESİ kurulması, Ankara(Esenboğa)-Çankırı arası hızlı tren tesis edilmesi, Ilgaz Dağının adeta bir Davos olması, Karabük-Safranbolu ve Çankırı Kayatuzu Mağarası gibi değerlerimizin Uluslararası turizme kazandırılması, Sinop ve diğer kıyı şeridindeki Su ürünleri faaliyetleri, Filyos Vadisine otomobil fabrikası kurulması, orman arazilerinden müteşekkil olan bölgemizin Ormancılık alanında çevreci sanayileşmeyi gerçekleştirmesi, Orman İhtisas OSBleri, Bölgemizde uygulanan teşvikler, sözünü aldığımız Ankara’da Birliğimiz adına Hatıra Ormanı kurulması Bölgemizin temel ihtiyaçlarından bazılarıdır. Bizler bu talepler için varız.


“KARAR ALICI MEKANİZMALARDA DAHA ETKİN OLMALIYIZ”


Bölgemizin yatırımlar anlamında istenilen düzeye çekilebilmesi adına, taş üstüne taş koyan herkesin bu toprakların kadirşinas ve vefalı yapısından gereken DUAyı alacaktır. Bölge insanımız samimi, Devletçi ve Milliyetçi bir yapıya sahip olmasına rağmen, hep ikinci planda kalmakta ve devlet kademelerinde yer verilmemektedir. Bugüne kadar gelinen nokta, misyon, hedef, vizyon ve stratejilerini değerlendirerek, artık sesi dinlenen ve üst makamlar tarafından görüşlerine kayda değer şekilde önem verilen, Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliğinin bölgesel gücü sayesinde büyük projeler ile varolması adına, Bölgesel sorunlar bölgesel güç ile çözülebilecektir. Bu manada göğüs hastalıkları ihtisasına dayalı, meslek hastalıkları formatında bölgede merkez olabilecek, Üniversitelerimizle de ilişkili bir BÖLGESEL MESLEK HASTALIKLARI ŞEHİR HASTANESİ kurulması talebimizin bir an önce dikkate alınması ve gerekli işlemlerin yapılmasını temsil ettiğimiz bölgemiz dahil, tüm Kamuoyunun taktirlerine saygılarımızla arz ederiz.

Bir önceki yazımız olan İphone 12 fiyatı belli oldu başlıklı makalemizde iphone 12 fiyat, İphone 12 fiyatı belli oldu ve iphone 12 mini fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.