Ankara Büyükşehir Belediyesinden Soruşturma Açıklaması | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Soruşturma Açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Soruşturma Açıklaması
05.08.2021
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun Mansur Yavaş için ‘görevi kötüye kullanma’dan dolayı soruşturma açma izni verdiği iddia edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın, TOGO İkiz Kuleleri’ni mühürlemesi ve ruhsatlarının iptal kararlarına ilişkin harekete geçmiş ve Mansur Yavaş’ın görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle hakkında ön soruşturma başlatılması için İçişleri Bakanlığı’na başvurmuştu. Konunun ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya aracı twitter üzerinden açıklama paylaşıldı. İşte Mansur Yavaş‘ın soruşturma ile ilgili yaptığı açıklama:

BASKI KURMAK AMACIYLA YAPILDIĞI AÇIK HABERLER İLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSU

“Belirli kişilerce belli yayın kuruluşlarından servis edilen, İçişleri Bakanlığı VE MÜLKİYE Teftiş Kurulu üzerinde baskı kurmak amacıyla yapıldığı açık olan bu yalan haberin içeriğiyle ilgili suç duyurusunda bulunulacaktır. Bu basın kurumlarının bir siyasi duruşlarının olması kabul edilebilir ancak belirli rant odaklarını hangi motiflerle, neden destekledikleri asla anlaşılabilir bir durum değildir. “

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.