Ankara Haber, Son Dakika Ankara Haberleri | Medya Ankara
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Ankara halkı depreme hazır mı?

Ankara halkı depreme hazır mı?

Ankara halkı depreme hazır mı? İzmir’de yaşanan 6.6 depreminden sonra tüm ülkeyi büyük bir korku sardı. Medya Ankara ekibi olarak Ankaralı vatandaşlara depreme ne kadar hazırlıklı olduklarını sorduk.

Ankara halkına ”evinizde deprem çantası var mı?” diye soru yönelttiğimizde birçok vatandaş evlerinde deprem çantası bulundurduklarını ama bunun dışında herhangi bir olası depreme hazırlıklı olmadıklarını belirttiler.

Birçok vatandaş depreme hazırlıklı olunabilmesi için devletin bu alanda çalışmalar yapmasını ve denetimlerin arttırılması gerektiğini vurguladılar.

Ankaralıların bir çoğu İzmir depreminden sonra, deprem öncesi ve deprem sonrasında neler yapılacağı hakkında fikirlerini aktardılar. Ancak ”yaşadığınız ev depreme dayanıklı mı?” sorumuza birçok vatandaş olumsuz cevap verdi. İzmir depreminde birçok vatandaşımız yıkılan binaların altında kalmış, günlerce enkaz altından bir haber beklemiştik. Ankaralı vatandaşlarımız İzmir depreminde vefat edenlerin sorumlularının müteahhitler olduğunu belirtse de kendi yaşadıkları evlerin de güvenilir olmadığını belirtti. Ekonomik durumlarının kötü olduğunu belirten birçok vatandaş ”ucuz ev neredeyse orada yaşıyoruz. Depreme dayanıklı mı bilmiyorum” yanıtını verdi.

Aşağıdaki linke tıklayarak ”Ankaralılar depreme hazır mı?” konulu sokak röportajımızı izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.