Ankara Tabipler Odası Uyarıyor ! | Ankara Haber | Medya Ankara

Ankara Tabipler Odası Uyarıyor !

Ankara Tabipler Odası Uyarıyor !
16.04.2021
A+
A-

Covid-19 tanısı konulan ve hastalığı ilerlemiş kişilerin günlerce yoğun bakım bulamadığını öne süren Ankara Tabip Odası, “Ankara’da yoğun bakımlar alarm veriyor!” uyarısında bulundu.

Hastaların günlerce acil servislerde takip edildiğini öne süren Ankara Tabip Odası, yetkililere çağrıda bulundu.

Yer Olmadığı İçin Acil Servislerde Takip Ediliyor

Ankara Tabip Odası, kentteki yoğun bakımlarla ilgili şu tespitleri paylaştı:

Covid-19 tanısı alan ve oksijen satürasyonları düşük, solunum sıkıntısı ileri derecede olan; yataklı servislerde ve yoğun bakımlarda yatırılarak takip gereken hastalar günlerce rezervuarlı maskeli olarak oksijen desteği alarak acil servislerde takip ediliyor.”

“Hastalar Günlerce Neden Acil Servislerde Takip Ediliyor?”

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan yoğun bakım doluluk oranlarına da dikkat çeken Ankara Tabip Odası, yetkililere şöyle seslendi:

“Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65 diyen sağlık otoritesine çağrımızdır; o halde bu hastalar günlerce acil servislerde neden takip ediliyor ve rezervuarlı maske ile yaşam mücadelesini uygun olmayan koşullarda sürdürüyorlar. Bu tablonun sorumluları özveri ile sağlık hizmeti sunan sağlık emekçileri değildirler, sizlersiniz. Ya topluma karşı olan siyasi sorumluluğu yerine getirin ya da 84 milyonu suçlamayın. Gereğini yapın.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.