Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği: 7 ili bir araya getirdik | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği: 7 ili bir araya getirdik

Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği: 7 ili bir araya getirdik
07.07.2021
A+
A-

Bolu, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop, Bartın ve Zonguldak İllerinin Ankara’da kurulmuş ve İl temsili olan, Ankara Uluslararası Batıkaradeniz Birliği, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı  İsmail Ergüneş ‘e ziyarette bulundu.

Ziyarette, Birlik Genel Başkanı Tuncay Gençer, Yüksek istişare Kurulu Başkanı Mustafa Aydınalp,  Genel Sekreter Dr. Yaşar Okur, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Kaya, Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Aydın Öksüz, Ankara Karabüklüler Dernek Başkanı Zeki Tunçkaya Ankara Bolu Dernekler Fed. Başkanı Engin Ulaş, Kastamonu Dernekler Federasyonu Başkan V. İlhan Sertkaya,  Ankara Bartınlılar Dernek Başkanı Hüseyin Bayar, Ankaf Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Temizkök, Dünya Çorumlular Fed. Başkan Yardımcıları Mehmet Bahçeci ve Funda Çalışkan’da katıldı.

“İKİ KARDEŞİN BİLE BİR ARAYA GELEMEDİĞİ ZAMANDA, YEDİ İLİ BİR ARAYA GETİRDİK”

Birlik Derneği Genel Başkanı Tuncay Gençer açılışta “İki kardeşin bile bir araya gelemediği zamanımızda, yedi ili bir araya getirerek, iki milyonun üzerinde bir temsile ve sinerjiye sahip olmayı başaran Birliğimiz, Ülkemizde adeta bir rol model olmuştur” diyen Gençer, sözlerini şöyle sürdürdü; Birlik çalışmaları ve bölgemiz insanının sosyal talepleri hakkında istişarelerde bulunduğumuz ziyarette, Birliğimizin misyon, vizyon ve stratejileri ile Aile ve sosyal Hizmetler faaliyetleri sohbet konusu oldu. Bu manada Bakanlığımız çalışmaları ve Bölgemiz arasında nasıl bir köprü kurulabileceği, yatırımlarda gençlerimizin ön planda tutulması gerekliliği gibi konularda da görüş alışverişinde bulunuldu.

KONUKLARA HEDİYELER VERİLDİ

Birlik Başkanı Tuncay Gençer, günün anısına meşhur Çaycuma Manda yoğurdu, Genel Sekreter Doktora tezinin kitap basımı, Genel Başkan Yardımcısı kendisine ait “15 Temmuz Destanı” isimli şiiri, Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Aydın Öksüz, Kayatuzu lambası ve Kasder-Fed Başkan Yardımcısı Tosya pirinci hediye etti.

Kapanış konuşmasında “Sayın Bakanımıza kalplerimizi mutmain eden, Devletimizin emin ellerde olduğunu hissettiren, aile tadında sohbeti, göstermiş olduğu yakın ilgi ve nezaketli kabulleri için teşekkürlerimizi  iletiyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.