Ankara'da Köpek Katliamı | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Ankara’da Köpek Katliamı

Ankara’da Köpek Katliamı

Ankara Gölbaşı’nda 20 ölü köpek bulundu

Gölbaşı’nda boş arazideki moloz yığını ve toprak altında 20 ölü köpek bulundu.

Gölbaşı Sanayi Sitesi yakınlarındaki boş arazide ölü köpekleri gören semt sakinleri, durumu yetkililere bildirdi. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Müdürlüğü ekipleri olay yerine geldi.

İnceleme yapan ekipler, ölü köpeklerin bazılarının üzerine moloz döküldüğünü, bazı köpeklerin de toprağa gömüldüğünü belirledi. Ölü köpekler, otopsilerinin yapılması için kaldırıldı. 

Ankara’da Köpek Katliamı

Gölbaşı Belediyesi ekipleri de bölgedeki molozu temizledi, boş araziye bundan sonra moloz dökülmemesi için gerekli tedbirlerin alınacağı belirtildi.

Köpeklerin bulunmasının ardından olay yerine gelen Ankara Barosu Hayvan Hakları Kurulu Üyesi Pelin Yörük, gazetecilere yaptığı açıklamada, şu anda bir katliam veya zehirlenme olup olmadığını söyleyemediklerini belirtti. 

Olayın takipçisi olacaklarını kaydeden Yörük, “Bu hayvanlar sonradan mı getirilip atıldı, o tespit edilecek. Çok üzgünüz, umarım en kısa sürede olayın gerçeğini öğreniriz. Biz hayvanlarımızı sevdiğimiz, koruduğumuz için bu bölgeye koştuk. Ekipler burada, yoğun çalışma var. En kısa sürede sonuçlanacağına inanıyorum.” dedi. 

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile sorumluların cezalandırılması için olayın takipçisi olacaklarını belirtti.

Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“27 Şubat 2021’de Altındağ ve Yenimahalle’de, 28 Şubat 2021’de ise Gölbaşı’nda yaşanan köpek zehirlenme vakaları ile ilgili olarak, tüm yetkili kurumlarla koordineli bir şekilde hareket ederek sorumluların cezalandırılmaları için konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.