Ankara'dan destek eli | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Ankara’dan destek eli

Ankara’dan destek eli
31.07.2021
A+
A-

Türkiye’nin dört bir yanını kavuran yangınlar felaketinin ardından yaraları sarmak için Ankara seferber oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri fidan dikme ve çeşitli farkındalık kampanyaları başlatıldı. Belediye ekipleri de yangın bölgelerine giderek ilgili kurumlarla yangınla mücadele kapsamında görev almakta.

ANKARA TÜRKİYEYE NEFES OL DEDİ

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla ‘Türkiye’ye Nefes Ol’ kampanyasını başlattıklarını duyurdu. Zarar gören tüm ormanların tekrar ağaçlandırılması için başlatılan çalışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Yavaş, “Ormanlarımız yeşersin, canlarımıza can olsun diye yangın bölgelerine fidan desteğinde bulunacağız. Gelin, vereceğiniz her destek yarınlara umut, dayanışmaya nefes olsun” dedi.

Ankaralı vatandaşlar, www.yesilinbaskenti.com adlı internet sitesi üzerinden katkıda bulunabilecek.

YENİMAHALLE BELEDİYESİNDEN YENİDEN CANLANDIRALIM ÇAĞIRISI

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, en kısa sürede yangın çıkan ormanların ağaçlandırılması için 100 bin fidan bağışında bulunulacağını duyurdu. Yaşar, “Ormanlarımızla birlikte bizim de ciğerlerimiz yandı. Yaralarımızı hep birlikte, el birliğiyle saracağız. Yanan ormanlarımızı hep birlikte fidan bağışlayarak yeniden canlandıralım” dedi.

MAMAK BELEDİYESİ DİĞER İLLERE DE DESTEK

Mamak Belediyesi de yangın felaketinden mağdur olan vatandaşların yemek ihtiyacını karşılamak için ‘mobil mutfak aracı’ Antalya’nın Manavgat ilçesine gönderdi. Belediye Başkanı Murat Köse, “Yangından etkilenen diğer illerimize de desteğe hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

KAHRAMANKAZAN YURDUN HER KÖŞESİNDE GÖREVE HAZIR

Kahramankazan Belediyesi’nin gönüllülerden oluşan 30 kişilik Arama Kurtarma Birliği, AFAD koordinesinde Manavgat’ta arama kurtarma ve tahliye çalışmalarına bölgede sırt sırta mücadele etmek için gönderildiği belirtti. Belediye Başkanı Serhat Oğuz, “Yurdumuzun hangi köşesinde olursa olsun AFAD’ın koordinesinde göreve her zaman hazırız” ifadesini kullandı.

KEÇİÖREN BELEDİYESİNDEN FARKINDALIK

Keçiören Belediyesi ağaç dikim seferberliği kapsamında yangın felaketine farkındanlık yaratmak için “Bir yere Bin Ağaç dikiyoruz” dedi. Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bütün yangın olan yerlerdeki kardeşlerimize geçmiş olsun” açıklamasında bulundu.

GÖLBAŞI BELEDİYESİ ÇAĞIRISI

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek de “Başlatacağımız ağaç dikme kampanyamız ile en kısa zamanda etkilenen bölgelerimize fidan desteğinde bulunacağız dedi. Ankara’mıza konut değil ağaç dikelim” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.