Asgari ücret ne kadar olmalı? İşte Ankaralıların cevabı.. | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Asgari ücret ne kadar olmalı? İşte Ankaralıların cevabı..

Asgari ücret ne kadar olmalı? İşte Ankaralıların cevabı..

Asgari ücret ne kadar olmalı? İşte Ankaralıların cevabı..2021 yılına girmeden önce en çok tartışılan konulardan biri asgari ücretin ne kadar olacağı yönünde oldu. Tüm Türkiye’nin merakla beklediği soruyu, Ankaralılara sorduk. Ankaralılar asgari ücret ne kadar olmalı sorusuna bakın ne yanıt verdi.

Asgari ücret ne kadar olmalı? İşte Ankaralıların cevabı..

 7 milyon çalışanı etkileyen asgari ücret için ilk görüşmeler bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un başkanlığında gerçekleşti. Her yıl olduğu gibi aralık ayı sonunda belli olacak 2021 asgari ücret zammı için henüz bir karar alınmadı.

2020 asgari ücret ne kadar?

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre %15,03’lık bir artış yapıldı, 01.01.2020 – 31.12.2020 tarihleri arasındaki asgari ücret brüt 2.943 TL, net 2.324,70 TL olarak belirlendiği ifade edilmişti.

Asgari Ücret 2020 Brüt (Aylık):     2.943,00 TL

Asgari Ücret 2020 Net:                   2.324,70 TL

Asgari Ücret 2020 Brüt (Günlük):  98,10 TL

Peki Ankara halkı asgari ücret ne kadar olmalı sorusuna ne yanıt verdi?

Ankara halkı asgari ücretin en az 3 bin lira ve üzeri bir ücret olması konusunda kararlı. Şuan ki ekonomik gelirlerinin yeterli olmadığını düşünen birçok vatandaş, mevcut durumdan daha iyi olacak bir ücret bekliyor.

Yaşam koşullarının gittikçe zorlaştığı bu günlerde asgari ücretin ne kadar olduğu değil, asgari ücretin artmasıyla gelecek vergi ücretlerinin azalmasını isteyen vatandaşlar da var.

Kira fiyatları, okul giderleri ve faturaların asgari ücretle ödenmesinin zorluğuna değinen Ankara halkı, asgari ücretin en az 3 bin lira olması gerektiğini vurguladılar.

Medyaankara ekibi olarak halkın nabzını tuttuğumuz sokak röportajımızı izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.