DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
ALTIN 504,34
BIST 10,8172
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 14°C
Sağanak Yağışlı

Atılım Üniversitesi güz dönemi eğitim yönetimini açıkladı

Atılım Üniversitesi güz dönemi eğitim yönetimini açıkladı
15.09.2020
A+
A-

Atılım Üniversitesi pandemi sürecinde yapılacak eğitim- öğretim yöntemiyle ilgili bir açıklama yayınladı.

Atılım Üniversitesi açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sağlık Bakanlığının, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yazmış olduğu yazı sonrasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının tüm Üniversitelere göndermiş olduğu 04.09.2020 tarihli yazısı ile 2020-2021 eğitim öğretim yılında üniversitelerin, fakülte ve birimlerinin mahiyetini dikkate alarak, eğitim ve öğretimin sürdürülmesi konusunda yetkili kurullarında karar alınması gerektiğini belirtmiştir. Bu çerçevede, Üniversitemiz 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemini aşağıda belirtildiği şekilde planlamıştır.

Eğitim – Öğretim

 1. Güz dönemi 5 Ekim 2020 tarihinde başlayacak olup, eğitim-öğretim faaliyetleri kısmen yüz yüze kısmen uzaktan (online) olmak üzere hibrit yapılacaktır.
 2. Temel İngilizce Bölümünde (İngilizce Hazırlık) normalde 20 öğrenciyle oluşan sınıflar bu dönem 12-13 öğrenciyle sınırlandırılmıştır. Öğrenciler üç ayrı gruba ayrılacak olup, her bir gruba haftada iki gün (Cumartesi günleri de ders yapılabilecektir) üniversitede yüz yüze eğitim verilecektir. Diğer günlerde ise dersler uzaktan öğretim (online) olarak gerçekleştirilecektir. Konuya ilişkin ayrıntılar (hangi öğrencilerin haftanın hangi günlerinde yüz yüze eğitim alacakları, hangi şubede bulunacakları, derslikleri vb) İngilizce Yeterlik Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından Temel İngilizce Bölümünün web sayfasından duyurulacaktır. Temel İngilizce Bölümünde devamsızlık nedeniyle kur başarısızlığı uygulaması bu yarıyılda söz konusu olmayacaktır.
 3. Lisans ve ön lisans eğitiminde bir kısım dersler tümü ile uzaktan öğretim (online) yöntemiyle verilecektir. Diğer derslerin büyük bir kısmı kısmen yüz yüze ve kısmen uzaktan öğretim (online) ile, az bir kısmı ise tümüyle yüz yüze gerçekleştirilecektir.
 4. Hangi derslerin hangi yöntemle yürütüleceğine ilişkin bilgiler ders kayıtları öncesinde ayrıca duyurulacaktır.
 5. Kısmen yüz yüze kısmen uzaktan öğretim ile verilecek dersler üniversitede haftalık dönüşümlü yapılacaktır. Haftalık dönüşümler öğrenci numaranızın son rakamı esas alınarak yapılacaktır. Bu çerçevede bir hafta öğrenci numarası tek rakamla biten öğrenciler, diğer hafta ise çift rakamla biten öğrenciler bu derslere girmek için üniversiteye geleceklerdir. İlk hafta öğrenci numarası tek rakamla biten öğrenciler üniversiteye geleceklerdir.
 6. Kısmen yüz yüze kısmen uzaktan öğretim ile verilecek dersler, ders sırasında kayıt altına alınacaktır. Bu kapsamda üniversitemizde bu derslerin işleneceği sınıflara kamera ve mikrofon sistemi kurulmuştur. Kayıt altına alınan derslerin linkleri dersten sonra dersin öğretim elemanı tarafından Moodle sistemi üzerinden sizlerle paylaşılacaktır. Kısmen yüz yüze, kısmen uzaktan eğitim olarak yürütülen derslerin video kayıtları Zoom sisteminde öğrencilerimizin erişimine açık olacaktır. Bu tür derslere devam etmek zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır.
 7. Laboratuvar ve uygulamaların önemli bir bölümü üniversitede yüz yüze gerçekleştirilecektir. Bu konuya ilişkin düzenlemeler Fakülteler/Bölümler tarafından yapılacak ve web sitemizde ilgili sayfalarda sizlere duyurulacaktır. Bu tür derslere katılım zorunludur.
 8. Tüm derslerin ara sınavları ve yarıyıl sonu sınavları üniversitede yüz yüze yapılacaktır.
 9. Sınavların yüz yüze yapılmasının mümkün olamayacağı bir ortam oluşması halinde, sınavlar güvenli bir sınav programı üzerinden yapılacaktır. Bu çerçevede, öğrencilerimizin kameralı bir bilgisayara erişimlerinin olması ve sınav kurallarına uymaları gerekmektedir.
 10. Lisansüstü programlar ile ilgili duyurular Enstitüler tarafından ayrıca yapılacaktır.

Kampüs Yaşamı ve Derslikler

 1. Tüm derslikler, laboratuvarlar, stüdyolar, genel mahaller düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.
 2. Kampüste HES kodu kontrolü yapılacağından öğrencilerimizin üniversiteye gelmek için HES kodu almaları gerekmektedir.
 3. Kampüse giriş sırasında tüm öğrenci ve mensuplarımızın ateş ölçümü yapılacaktır.
 4. Kapalı ve açık alanlarda tüm öğrencilerimizin ve mensuplarımızın maske kullanması zorunludur.
 5. Kapalı ve açık alanlarda tüm öğrencilerimizin ve mensuplarımızın 1,5 – 2 metre fiziksel mesafeyi koruması zorunludur.
 6. Fakülte binalarında el antiseptikleri bulundurulacaktır. Sınıflara girilmeden önce el temizliğinin yapılması gerekmektedir.
 7. Kafeteryalarda oturma düzenleri fiziksel mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenmektedir.
 8. Servisler düzenli olarak dezenfekte edilecektir. Servislerin havalandırma sistemleri %100 temiz hava alacak şekilde olup düzenli olarak kontrol edilmektedir. Servislerde maksimum oturma kapasitesine uyulacaktır. Servislerde maske takılması zorunludur. Servislerde her öğrencimizin aynı koltuğu kullanmasına hassasiyet göstermesi beklenmektedir.
 9. Ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı, ishal şikâyetlerinden herhangi biri olan öğrencimizin kampüse gelmemesi ve bir sağlık kuruluşuna başvurması gerekmekte olup bu durumu ilgi bölüm başkanlığına bildirmesi zorunludur.
 10. Ailesinde, yakın çevresinde, olası Covid-19 şüphesi veya Covid+ olan, yani yakın temaslı veya temaslı durumunda bulunan öğrencilerimizin bu şüphe veya olası/kesin tanıyı öğrenmeleri halinde bunu ilgili bölüm başkanlığına/fakülte dekanlığına bildirmesi zorunlu olup kampüse gelmemeleri gerekmektedir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının kararları veya gereken durumlarda bu planlamalarda değişiklik yapılabilecektir.

Siz değerli öğrencilerimizin sağlığı önemlidir. Sizlerin eğitiminizi en iyi koşullarda sürdürmeniz için çalışmalarımız devam edecektir.

Başarılı ve sağlıklı bir eğitim-öğretim yılı geçirmenizi diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Keçiören taekwondo şampiyonlarını ağırladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ip stresser