Bakan Bekir Pakdemirli sert çıktı | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Bakan Bekir Pakdemirli sert çıktı

Bakan Bekir Pakdemirli sert çıktı
31.07.2021
A+
A-

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; yangınlarla ilgili açıklamalarda bulundu. “Böyle milli birlik ve beraberlik gününde ağaç üzerinden siyaset yapanları ayıplıyorum” dedi. Tarım ve Orman Bakanlığına gelen eleştirilen sonucunda Bakanlıkla ilgili şunları söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye‘deki orman yangınlarıyla ilgili olarak “Her ülke yangına müdahale kapasitesini istatistik verilere göre hesaplar ve planlar. Biz de bu istatistikleri bakarak kararlar alıyoruz. Bakın Orman Teşkilatı çok donanımlı ve tecrübeli bir teşkilattır. İstatistiklere göre yapılan planlamalar doğrultusunda 27 helikopterden 39 helikoptere çıktık. Uçakları arttırdık. 9 İHA görev yapıyor. ABD’den sonra askeri İHA’ları yangında kullanan tek ülke biziz.” açıklamasında bulundu.

SONUÇTA İNSANIZ

Bakan Pakdemirli, 1 günde aynı anda 10 tane yangın çıkarsa yönetmek kolay olmaz” dedi. Bakanlık olarak Orman Teşkilatı’nı çok zorladıklarını belirten Pakdemirli Onlar da canla başla çalıştığını dile getirdi, şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanımızın sonsuz desteği var. Her istediğimizi alabilecek kapasitede bir ülkeyiz. Orman Teşkilatı’nda çok tecrübeli bir kadro var. Yangın planlamasını onlar yapıyor. Kaç kişi nerede olacak. Yangınlara müdahale. Bunlar kolay değil. Sonuçta insanız.” ifadelerine yer verdi.

AĞAÇ ÜZERİNE SİYASET YAPMAYALIM

Bakan Pakdemirli,  OECD’den Avrupa’daki orman teşkilatlarının istatistik verilerine bakılması gerektiğini Orman alanlarının arttırılmasından korunmasına en başarılı ülkeler arasındayız dedi. İstatistiklerin ötesinde gelin siyaset uğruna ormancının moralini bozmayalım. Ağaç üzerinden siyaset yapmayalım” diyerek tepki gösterdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.