Başkent kart hizmeti törenle tanıtıldı | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Başkent kart hizmeti törenle tanıtıldı

Başkent kart hizmeti törenle tanıtıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin “Başkent Kart” hizmeti törenle tanıtıldı. ATO Congresium’da düzenlenen törende, Başkent Kart ile ilgili bilgi veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, insan odaklı belediyecilik anlayışıyla yeni bir aşamaya geçtiklerini söyledi.

Yavaş, tanıtımını yaptıkları Mastercard alt yapısıyla hazırlanan kartın sadece Ankara’da değil, tüm dünyada kullanılacağını ifade etti.

Kartın tüm iş yerlerinde ve internet alışverişlerinde kullanılabileceğini aktaran Yavaş, sosyal yardımların da bu kart vasıtasıyla halka ulaştırılacağını bildirdi.

Yardım kolisi dağıtmayı tamamen ortadan kaldırdıklarını vurgulayan Yavaş, “Başkent Kart uygulamasıyla, insan onurunu zedeleyen, anne babaları çocuklarının yanında mahcup eden, kimi yöneticilerin propaganda malzemesi yapmak için kullandıkları o çirkin fotoğraf karelerini artık tarihin çöplüğüne atıyoruz.” dedi.

KREDİ KARTI GEÇEN HER YERDE KULLANILABİLECEK

Ön ödemeli sistemle geliştirilen kart sayesinde, anlaşmalı sinema, kafe ve müze gibi yerlerde özel indirimler sağlanacağının altını çizen Yavaş, kredi kartı geçen her yerde bu kartın kullanılacağını kaydetti.

Başkan Mansur Yavaş, kart sahibi vatandaşların her harcama yaptığında aynı zamanda bir ihtiyaç sahibine de yardımda bulunacağını belirterek, “Sadece Ankara’da, her ay pos cihazının yaklaşık 50 milyon kez kullanıldığını, aylık 10 milyar liralık harcama yapıldığını biliyoruz. Başkent Kart sayesinde, sadece Ankara’da bile, her ay en az 50 milyon kez iyilik yapma ve harcadığımız 10 milyarın her kuruşunda iyiliği yayma fırsatımız olacak.” diye konuştu.

Ankara’ya gelecek ay 3 teknoloji merkezi kazandırmayı da planladıklarını açıklayan Yavaş, buralarda ücretsiz olarak eş zamanlı online yazılım ve bilişim dersleri vereceklerini, ayrıca çok yakında bir “Bilişim Çalıştayı” düzenleyeceklerini aktardı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.