BEYAZ ŞAPKALI HACKER SEYFULLAH KILIÇ YERLİ YAZILIM İLE SİSTEMLERİ SALDIRGAN GÖZÜYLE İNCELENİYOR | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

BEYAZ ŞAPKALI HACKER SEYFULLAH KILIÇ YERLİ YAZILIM İLE SİSTEMLERİ SALDIRGAN GÖZÜYLE İNCELENİYOR

BEYAZ ŞAPKALI HACKER SEYFULLAH KILIÇ YERLİ YAZILIM İLE SİSTEMLERİ SALDIRGAN GÖZÜYLE İNCELENİYOR

İnternet dünyasının bilinen aydınlık tarafının yanında bilinmeyen koskoca karanlık bir tarafı da var. Bu karanlık dünyayı aydınlatmak için hem ulusal siber güvenlikte, hem de firmaların, kurumların güvenliğinde beyaz şapkalı hacker’lara büyük iş düşüyor.

Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde faaliyet gösteren Teknopark Ankara’da yer alan yüzlerce şirketten birisi olan Swordsec tam da bu noktada devreye giriyor.

Beyaz Şapkalı Hacker, Yazılım Mühendisi ve Siber Güvenlik Uzmanı olan ve hem ulusal hem de uluslararası hacking dünyasında bulduğu sistem açıklarıyla tanınan, bu anlamda ün yapmış isimlerden Seyfullah Kılıç yazdığı yeni hikaye ile ülkemizde ve dünyadaki büyük bir açığı kapatmaya hazırlanıyor.

Seyfullah Kılıç’ın kurucusu olduğu Swordsec firmasının geliştirdiği yerli yazılım, firmaların, kurumların ve devletlerin sistemlerini saldırgan bir hacker gözüyle inceleyerek sistemlerin açıklarını tespit ediyor.

Siber güvenliğin son derece önem kazandığı günümüzde Swordsec firması atmış olduğu bu önemli adımla sistemlere karşı yapılacak saldırıları önceden tespit ederek adeta kalkan olma özelliği taşıyacak.

Swordsec Kurucusu Yazılım Mühendisi ve Siber Güvenlik Uzmanı Seyfullah Kılıç, Medya Ankara Genel Yayın Yönetmeni Bayram Polat’a yaptığı açıklamalarda hem kendi başarı hikayesini hem de firma olarak geliştirdikleri yer yazılım ürününü anlattı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.