Çankaya'da Bir Apartman Daha Boşaltıldı | Ankara Haber | Medya Ankara

Çankaya’da Bir Apartman Daha Boşaltıldı

Çankaya’da Bir Apartman Daha Boşaltıldı
17.04.2021
A+
A-

Zemininde yarıklar oluşan 3 katlı bina tahliye edildi. Bina sakinleri, Büyükşehir Belediyesi ve Valilik misafirhanelerine yönlendirildi.

Çamlıtepe Mahallesi Tevekküller Sokak’taki boş arsada yaklaşık 3 hafta önce müteahhit G.T. tarafından bina yapım çalışmalarına başlandı. Kazı alanının bitişiğindeki 3 katlı Saadet Apartmanı’nın temelinden dün toprak kayması meydana geldi.

Apartman Sakinlerinin İhbarı Üzerine Apartman Boşaltıldı

Hasar gören apartmanın sakinleri, durumdan endişe duyarak yetkililere haber verdi. Olay yerine polis, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Saadet Apartmanı’ndaki vatandaşlar, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması için tahliye edildi. İnşaatın bulunduğu sokağa da güvenlik şeridi çekildi.

Misafirhaneye Yerleştiler

Evlerinden tahliye edilen ve konaklayacak yeri bulunmayan vatandaşlar, Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi misafirhanelerine yönlendirildi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldığı, müteahhidin polise ifade vereceği ve inşaat çalışmalarının tekrar başlayıp istinat duvarının yapılacağı öğrenildi.

İnşaatın hemen yanı başındaki Yenidoğuş Apartmanı’nın sakinleri de büyük tedirginlik yaşıyor.

“Vatandaşlarımız Mağdur”

AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Hasgül de Açelya Apartmanı‘ndaki yaşanan olayın ardından Tevekküller Sokak’ta da benzer bir durumun olduğunun kendilerine iletilmesi üzerine olay yerine gittiklerini söyledi.

Meclis üyeleriyle hemen Çankaya Belediyesi’ne ihbarda bulunup vatandaşların mağdur olmaması ve önlem alınması konusunda belediye yetkilileriyle görüştüklerini anlatan Hasgül, “O çerçevede müteahhit firma, yapı denetim firması buraya davet edildi ve ivedilikle buraya müdahale edilmesi gerektiği konusunda mutabık kalındı. Biz de ‘Olayın takipçisi olacağız’ dedik. Çünkü burada vatandaşlarımız mağdur, korku içerisinde evlerinde yaşamaya çalışıyorlar, tedirginlik var” dedi.

“Rizikoysa, rizikonun en büyüğü burada var”

Hasgül, sorunun müteahhidin inisiyatifine bırakılmayacak kadar ciddi olduğunu önce istinat duvarının ruhsatını daha sonra da inşaat ruhsatının verilmesi gerektiğini dile getirirken “Bu konuya biz bakacağız eğer böyle bir durumsa zaten ruhsatın veriliş tarzının da yanlış olduğu ortaya çıkıyor. Rizikoysa, rizikonun en büyüğü burada var, binaların dibine kadar kazı yapılmış, binalar çatlamış, insanlar burada yaşamaya çalışıyor. Bu normal bir durum değil, takipçisi olacağız.”  dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.