Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erzurum Kongresinden bildirdi! "Rize afet bölgesi ilan edilecek" | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erzurum Kongresinden bildirdi! “Rize afet bölgesi ilan edilecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erzurum Kongresinden bildirdi! “Rize afet bölgesi ilan edilecek”
17.07.2021
A+
A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda düzenlenen AK Parti Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuştu.

“29 Mart’ta bir kez daha gördük ki Erzurum’da can dediğimiz, dost bildiğimiz, dostluğundan emin olduğumuz dadaşlar var. Bizim her seçimde yanımızda Palandöken Dağı gibi duran, ahdine, kavline sadık kardeşlerimiz var. Erzurum’da, ülkesi, milleti, davası için gerektiğinde baş verecek ama asla baş eğmeyecek yoldaşlarımız var, neferlerimiz var. Rabb’im muhabbetimizi, dostluğumuzu, yol ve dava arkadaşlığımızı daim eylesin. 31 Mart’ta iradelerine sahip çıkan, davalarına sahip çıkan, ülkesine, milletine geleceğine, İstasyon Meydanı’nda bizlere verdiği söze sahip çıkan tüm Erzurum halkına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Erzurum konuşmasının detayları şu şekilde:

Bu ülkede demokrasiyi güçlendirmek için hangi adımların atılması gerekiyorsa attık mı? Attık. Tarihimizin en büyük demokrasi ve kalkınma hamlesini gerçekleştirdik mi? Gerçekleştirdik. Asırlık sorunları birer birer çözdük, hayalleri hayata geçirdik. Biz bu teröristlerin başına Cudi Dağı’nı, Gabar’ı, Tendürek’i geçirdik. İnlerine girdik. Boş teneke gibi gürültü çıkarmanın, yalan, iftira, istismar siyaseti yapmanın ötesinde sözü olmayanlar hangi ittifakı kurarlarsa kursun milletimizden karşılık bulamazlar. (Çözüm süreci) Sürecin sonunda gördük ki terör örgütlerinin ve onların siyasi uzantılarının amacı hak arayışı değil, kendi karanlık ajandalarını hayata geçirmektir. Hala ülkesi ve milletinin felaketinden kendine ikbal devşirme peşinde koşan varsa varsın kendi kini içinde boğulup gitsin. Biz tüm Türkiye’yi kucaklamaya devam edeceğiz açıklamalarına yer verdi.

RİZE’DEKİ SEL VE HEYELAN FELAKETİ

Oraların afet bölgesi ilan edilmesi hususunda kendilerine bu haberi verelim. O bölgeler afet bölgesi olacak. İlk kabine toplantısında bunu teminat altına alacağız.” ifadelerine yer verirken önümüzde kabine toplantısının ilk konusunun Afet bölgesi olacağını önemle vurguladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.