Diyarbakır'da Gazetecilerle vatandaşlar tarihi On Gözlü Köprü üstünde halay çekti | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Diyarbakır’da Gazetecilerle vatandaşlar tarihi On Gözlü Köprü üstünde halay çekti

Diyarbakır’da Gazetecilerle vatandaşlar tarihi On Gözlü Köprü üstünde halay çekti
19.06.2021
A+
A-

Medeniyetler beşiği Diyarbakır’da bulundan bin yıllık tarihi on gözlü köprüde gazeteciler ile bölge halkı halay çekti.

Türkiye’nin ulusal ve yerel medya organlarında görev yapan kültür sanat muhabirleri, Diyarbakır’da  bir araya geldi. Kentte vakit geçiren gazeteciler, Diyarbakır’da tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Gazetecilerin ziyaret ettiği tarihi bin yıllık on gözlü köprünün üzerinde gazetecilerin davul ve zurna eşliğinde çektiği halay büyük ilgi gördü; halaya bölge halkı da eşlik etti.

Tarihte 33 medeniyete ev sahipliği yapan kadim şehir Diyarbakır, kültür sanat muhabirlerini ağırladı. Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları’ organizasyona Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 30 gazeteci katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da destek verdiği program kapsamında gazeteciler, Diyarbakır’da Sur İçi İçkale, Hz. Süleyman Cami, Hasan Paşa Hanı, Ulu Cami, Ahmed Arif ve Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Dört Ayaklı Minare, Dengbej Evi Müzik Dinletisi, Behram Paşa Camii Mardinkapı On Gözlü Köprüsünü gezdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.