Eziyet gören, tecavüze uğrayan, engelli hayvanların Ankara'daki evi "Yaşama Tutunan Patiler Derneği" destek bekliyor | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Eziyet gören, tecavüze uğrayan, engelli hayvanların Ankara’daki evi “Yaşama Tutunan Patiler Derneği” destek bekliyor

Eziyet gören, tecavüze uğrayan, engelli hayvanların Ankara’daki evi “Yaşama Tutunan Patiler Derneği” destek bekliyor
19.07.2021
A+
A-

Eziyet gören, tecavüze uğrayan, engelli hayvanların Ankara’daki evi “Yaşama Tutunan Patiler Derneği” destek bekliyor.

Kurulan yaşam alanında yarısı engelli, tecavüze uğramış, travma geçirmiş canlar olmak üzere 180 köpek alanda yaşamını sürdürüyor.

 2019 yılında Buket Özgünlü, önderliğinde kurulan “Yaşama Tutunan Patiler Derneği” 2017 yılından beri sokaklarda sürdürdüğü sokak hayvanları mücadelesini dernekleştirerek, daha çok cana yetebilmek için faaliyetlerini Ankara Oyacık köyünde kurduğu yaşam alanında sürdürmeye çalışıyor.

Sokakta yaşamanı sürdüremeyen canlara sahip çıkmak için 2020 yılında 20.000 m2 alan üzerine Yaşa Pati yaşam alanını inşa ederek, sokakta yaşamayı bilmeyen canlara (engelli, travma atlatmış vb.) yaşam alanında yer veriliyor.

Bunun yanı sıra sokakta olan canlara belirlenen bölgeler dahilinde besleme faaliyeti yaparak, kısırlaştırma ve tedavileri de dernek tarafından takip ediliyor.

Bu zorlu mücadelede destek olmak isteyenler, mama bağışı, koruyucu aile ve banka hesaplarına bağış yaparak çalışmalara ortak olabiliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.