FENERBAHÇE REKOR KIRDI 30 SANİYEDE TÜKENDİ | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

FENERBAHÇE REKOR KIRDI 30 SANİYEDE TÜKENDİ

FENERBAHÇE REKOR KIRDI 30 SANİYEDE TÜKENDİ

Fenerbahçe Spor Kulübü, dijital dönüşüm projeleri kapsamında yeni bir projeye imza attı. Fenerbahçe ve Paribu işbirliğinde ortaya çıkarılan ‘Fenerbahçe Token‘in lansmanı yapıldı Lansman sonrası satışa çıkarılan Fenerbahçe Token, yoğun ilgi gördü ve 30 saniyede tükendi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Paribu CEO’su Yasin Oral katıldığı basın toplantısında Fenerbahçe Token’ı tanıttı. Ön satış işlemlerinin basın toplantısı sürerken başlatıldığı tokene yoğun ilgi gösterildi. 30 TL’den satışa sunulan seçenek 2 ‘nin 30 saniye tükendiği belirtildi. Fenerbahçe spor kulübü 30 saniyede 15 milyon TL kazandı.

Fenerbahçe Token, piyasaya 2 seçenek halinde sunulurken 1 FB Token’ın 15 TL olarak belirlendi. Tokenlar işleme 15 Mayıs 2022’de açılacak. İkinci seçenekte ise 1 FB Token 30 TL’den satışa sunulacak ve FB/TL markette açıldığı anda işleme konulabilecek. Fenerbahçe Token’ın maksimum arzı 190.700.000 FB olacak.

30 SANİYEDE TOKENLER TÜKENDİ

Paribu CEO’su Yasin Oral, Tokenlerin 2, 30 saniyede tükenmiş olduğunu belirtirken, Başkan Ali Koç bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ve “Nasıl olur ya! Haksızlık, daha biz alamadık” diye tepki gösterdi.

Başkan Koç, “Tabii burdan elde edeceğimiz gelirin 3’te 1’i mevzuat gereği harcama limitlerine pozitif etki yapacaktır dedi. Hayalimiz ilerde maaş bütçelerinin bir kısmını tokenlarla karşılamak” olduğunu belirtti. Fenerbahçe Token’den elde edilecek gelirlerin transfer limitlerine yansıyabileceğini ekledi.

KAP AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Futbol AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yapılan açıklamada, “Paribu Teknoloji AŞ (Paribu) iştiraki olan Stoken Finansal Teknolojiler AŞ (Stoken) ile marka kullanım hakkı karşılığında blok zinciri teknolojisine dayanan bir kripto varlık üretilmesi ve üretilen kripto varlığın satılması ile ilgili olarak Taraftar Token Üretim ve İşbirliği Sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme gereğince Paribu veya Stoken tarafından toplam 175 milyon TL tutarında asgari hasılat taahhüt edilmiştir. Kripto varlık satışından elde edilecek toplam hasılat, Şirketimiz ile hakim ortağı arasındaki Lisans Kiralama Sözleşmesi uyarınca fatura edilecektir.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.