Kadın El Emeği Şenliği Uğur Mumcu Parkı'nda Başladı | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Kadın El Emeği Şenliği Uğur Mumcu Parkı’nda Başladı

Kadın El Emeği Şenliği Uğur Mumcu Parkı’nda Başladı
19.06.2021
A+
A-

Çankaya Belediyesinin düzenlediği ‘Kadın El Emeği Şenliği’ bu yıl dördüncü kez Ankaralılarla buluştu. Konserlerle taçlanan ‘El Emeği Şenliği’yle Çankaya Belediyesi, kadınlara el emeği ürünlerini satma imkanı sunarken, mini konserlerle müzisyenlere de maddi destek sağlıyor.

İlki 18-19 Haziran’da Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenen şenlik,  25-26 Haziran’da Zafer Parkı’nda, 2-3 Temmuz’da ise Muharrem Dalkılıç Park’ında Çankayalılarla buluşacak. 

Çankaya Belediyesinin düzenlediği ‘Kadın El Emeği Şenliği’ bu yıl dördüncü kez Ankaralılarla buluştu. Eşitlikçi bir toplumun geliştirilmesi, var olan eşitsizliklerin giderilmesi, kadın emeğinin görünür kılınması ve ürünlerin pazardaki yerini alabilmesi amaçlarını taşıyan şenlik, 18- 19 Haziran tarihleri arasında Uğur Mumcu Parkı’nda başladı. Konserlerle taçlanan ve Çankayalıların büyük ilgi gösterdiği şenlikle; Çankaya Belediyesi, kadınlara el emeği ürünlerini satma imkanı sunarken, mini konserlerle müzisyenlere de maddi destek sağladı.  


Pandemi sonrası ‘nefes’ aldıran şenlikte kadınlar, Çankaya Belediyesinin kurduğu ücretsiz stantlarda ahşap eşyalardan çantaya, takılardan örgü bebeklere kadar kendi üretimlerini festivale katılanların beğenisine sundu. Uğur Mumcu Parkı’nı hafta sonu Çankayalıların buluşma noktasına getiren şenlikte 6 grup düzenlediği konserlerle hafta sonunu festivale çevirdi. 


ŞENLİK DEVAM EDİYOR 

Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenen ilk şenliğin ardından etkinlik,  25-26 Haziran’da Zafer Parkı’nda, 2-3 Temmuz’da ise Muharrem Dalkılıç Park’ında devam edecek. Kadın El Emeği Şenliği sıradaki programı şöyle: 


25 Haziran 2021, Cuma/ Zafer Park
14.00-Türk Müziği Kadın Topluluğu
18.00-Eylül Soylu Quartet

26 Haziran 2021, Cumartesi / Zafer Park
14.00 -The Black Penny
18.00-İpop

2 Temmuz 2021, Cuma /Muharrem Dalkılıç Parkı
14.00-The Alıce Project
18.00-Elif Yalçın Ülger

3 Temmuz 2021, Cumartesi /Muharrem Dalkılıç Parkı
13.00-Mıdnıght Studıo
15.00-Ertuğrul Akın Derin
18.00-Kibele  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.