Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz'dan haftaya açılıyor müjdesi | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’dan haftaya açılıyor müjdesi

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’dan haftaya açılıyor müjdesi

Ankara’da hem yerel yönetimler, hem de merkezi hükümet yatırımlarının gözde ilçeleri arasında yer alan Kahramankazan’da bir proje daha hizmete açılıyor.

Birçok projeyi borçlanmadan, kredi almadan kendi öz kaynakları ile hayata geçiren ve rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra vatandaşın eğitim, kültür, ulaşım, iletişim vb. sosyal hayatın birçok alanında faydalanacağı proje ve yatırımlar ile adından söz ettiren Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, geçtiğimiz hafta açıkladığı KazanBel-Beton projesiyle Kahramankazan’a yeni bir değer kazandıracağının müjdesini vermişti.

Altyapı ve ulaşımda Kahramankazan Belediyesi’ne değer katacak olan KazanBel-Beton projesinin açıklanmasının hemen ardından ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak 28 kilometrelik Ankara – Kahramankazan yolu projesinin aşamalarının tamamlandığının müjdesi Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz tarafından paylaşıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu son bir yılda 7 kez konuk eden Kahramankazan dün de AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler’i ağırladı. Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’la birlikte yapımı devam eden Ankara – Kahramankazan yolu projesinde incelemelerde bulundu.

Ankara – Kahramankazan yolunda Saray Sanayi Sitesi mevkiine nefes aldıracak ve orada yaşanan trafik yoğunluğunu ortadan kaldıracak Saray Köprülü Kavşağı’nda sona gelindi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Saray Köprülü Kavşağı’nın haftaya trafiğe açılacağını duyurdu.

Başkan Oğuz paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti Ankara Milletvekilimiz Sayın Emrullah İşler ve Kara Yolları 4. Bölge Müdürü Sayın İlhan Aytekin ile Ankara – Kahramankazan Saray Köprülü Kavşağı alt geçit yol çalışmalarında incelemelerde bulunuyoruz. 👷‍♂️🛣️Haftaya kavşağımız trafiğe açılacak inşallah…👏

Vatandaşların gecikme konusundaki eleştirilerini de görmezden gelmeyen Başkan Oğuz, sosyal medya aracılığıyla verdiği cevabında şu ifadeleri paylaştı:

Mustafa Devlet abi, başlamış bir işin, ne olursa olsun geç de olsa bitirilmesini temin etmek bizim görevimiz. Çünkü hepimiz bu yolu kullanıyoruz. Haftaya Saray kavşağı kullanıma açılacak. İnan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Bey, son 1 yılda tam 7 defa ilçemize geldi, bizzat yerinde gördü bu yarım işleri. Ve bitirilmesi için ne gerekiyorsa yapıyor, yoldaki çalışmalarda son 1 yıldır hareketliliği sen de görmüşsündür abi. Allah nasip ederse yıl sonuna kadar 22 km bitmiş olacak.

Ankara – Kahramankazan yolu projesinin 2021 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Proje ile Ankara Kahramankazan arası 28,5 kilometrelik yol gidiş geliş şeklinde 3 er şeritten oluşan, bölünmüş yol şeklinde inşaa edilecek. Yol güzergahında 12 adet kavşak yer alacak. Projede çalışmalar devam ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.