Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ve Belediye Başkanı Serhat Oğuz'un 15 Temmuz değerlendirmeleri | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ve Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un 15 Temmuz değerlendirmeleri

Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ve Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un 15 Temmuz değerlendirmeleri

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen onurlu mücadelenin başkenti Kahramankazan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çeşitli etkinliklerle yad edildi.

15 Temmuz 2021 Perşembe günü sabah saatlerinde Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kahramankazan Belediyesi’nin organizasyonuyla 200’den fazla sporcu 15 Temmuz Kahramankazan Yol Bisiklet Yarışları’na katıldı. Kahramankazan’da başlayan bisiklet yarışı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sona erdi.

Bisiklet yarışının ardından ise Kahramankazan’dan direnişin bir başka ilçesi olan Gölbaşı’na motosikletli grup ile selam gönderildi. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz motosiklet grubuna Türk Bayrağı’nı teslim ederek Gölbaşı’na kortej halinde uğurladı.

Sonrasında Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ve Jandarma Komutanı’nın katılımıyla Kahramankazan Şehitliği yanında bulunan Kahramankazan Belediyesi Taziye Evi’nde Kuran-ı Kerim tilaveti okundu.

Kaymakam Aksakal ve Başkan Oğuz şehit kabirlerini ziyaret ederek kırmızı karanfil bıraktılar. Şehit yakınları ve Gaziler ile sohbet ederek minnettarlıklarını ifade ettiler.

Heyet, şehitlik ziyareti sonrası da köylerde bulunan şehitlerin kabirlerini ziyaret ettiler.

Ahi Köyü / Mahallesi’ndeki şehitlik ziyareti sonrası Medya Ankara’ya değerlendirmelerde bulunan Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ve Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz 15 Temmuz ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Kaymakam AKSAKAL ve Başkan OĞUZ’un değerlendirmeleri. Video Röportaj:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.