Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar "Bilmeden ve öğrenmeden kasıtlı konuşanlara cevap veriyorum" | Medya Ankara
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 23°C
Gök Gürültülü

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar “Bilmeden ve öğrenmeden kasıtlı konuşanlara cevap veriyorum”

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar “Bilmeden ve öğrenmeden kasıtlı konuşanlara cevap veriyorum”

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar,sosyal medya hesabından uzun bir açıklama yaparak son günlerde projelerin maliyetleri üzerinden yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar “Bilmeden ve öğrenmeden kasıtlı konuşanlara cevap veriyorum”

KASITLI PAYLAŞIMLARI GERÇEK ZANNEDEN HEMŞEHRİLERİM İÇİN AÇIKLAMA YAPIYORUM

Yaptığı açıklamada, bu zamana kadar art niyetli paylaşımlara cevap vermediğini belirten Başkan Acar, ” bilmeden ve öğrenmeden kasıtlı olarak yapılan paylaşımları gerçek zannedip üzülen hemşehrilerimizi bilgilendirme ihtiyacı hissettim ” ifadelerini kullandığı bir açıklama yayınladı.

Süleyman Acar’ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Farklı amaçlarla yapılan paylaşımları ( mart 2019 seçimlerinde hemşehrilerimizin ortaya koyduğu iradeyi hazmedemeyen paylaşımları, projelere birşey diyemeyip maliyetleri üzerinden karalama paylaşımlarını vb. ) izliyorum ve cevap verme gereği duymadım.

Fakat son zamanlarda Eko Turizm ile ilgili yapmak istediklerimizi bilmeden ve öğrenmeden kasıtlı olarak yapılan paylaşımları gerçek zannedip üzülen hemşehrilerimizi bilgilendirme ihtiyacı hissettim.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar “Bilmeden ve öğrenmeden kasıtlı konuşanlara cevap veriyorum”

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde…İlçemizde son günlerde, Işık Dağı mevkiinde bulunan doğa harikamız Karagöl hakkında sosyal medyada yayınlanan asılsız ve karalayıcı haberleri ve doğru bilgi olmadan yapılan yorumları ne yazık ki üzülerek takip etmekteyiz.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar “Bilmeden ve öğrenmeden kasıtlı konuşanlara cevap veriyorum”

‘’ EKO TURİZM ‘’ ÖNEMLİ HALE GELMİŞTİR

Göreve geldiğimiz günden beri, ilçemiz Kızılcahamam’ın turizm potansiyelini ortaya çıkarmak, bu doğrultuda ilçemize gelen turist sayısını daha fazla artırmak için sağlık, kültür, tarih, kongre turizmi gibi pek çok alanda çalışmalarımızı aralıksız sürdürürken, bir diğer turizm alternatifiolan ‘’ EKO TURİZM ‘’ ilçemizin sahip olduğu muazzam doğası gereği çok önemli bir hale gelmiştir.

Çevreye duyarlı, yerel halkın alışkanlıklarına, kültürlerine müdahale etmeden yapılan doğaya dayalı turizm olan EKO TURİZMİN amacı, çevreyi koruyan ve yerel halkın refahını gözeten, doğal alanlara karşı duyarlı seyahatlerin sağlanmasıdır.

Belediyemizin EKOTURİZM projeleri kapsamında planladığı ve henüz düşünce aşamasında olan KARAGÖL PİKNİK ALANI PROJESİ, gündemde yaratılmaya çalışılan algının tam aksine içerisinde betonun B’si olmayan, doğa ile uyumlu, çevreci ve en önemlisi Işık Dağı Karagöl civarının korunmasını amaçlayan bir projedir.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar “Bilmeden ve öğrenmeden kasıtlı konuşanlara cevap veriyorum”

ONBİNLERCE MAĞDUR BIRAKIP GİDENLER

Hemşehrilerimizin özellikle dikkatini çekmek isterim ki, güzel ilçemizde vaktiyle ‘’Kadirbey Kalesi’’ adı altında, metrelerce yükseklikte ilçe merkezine tonlarca beton atıp hem doğayı katledip hem de belediye kaynaklarını heba edenler ki hala ödemesi belediyemizce devam etmektedir, Atatürk Çamını ucube bir sözleşme ile ucube bir beton yığını haline getirenler, devre mülk projesi adı altında haksız verilen emsal artışları ile BİRİLERİNE RANT SAĞLAMAK UĞRUNA hem beton yığınları oluşturup hem de Kızılcahamam belediyesi dahil Türkiye’nin her tarafından on binlerce kişinin mağdur olmasına vesile olanlar kişi kendinden bilir işi misali bizi de öyle yapacak zannedebilirler.

Amma biz öyle olmadığımızı 23 aydır yaptığımız çalışma ve yatırımlarla gösterdik. Biz bu betonlaşmaya karşı olduğumuz için göreve gelir gelmez girişimlerde bulunarak, Milli Park içerisinde sosyal tesis için tahsis edilen alanın tahsisini iptal ettik, SGK mülkiyetinde bulunan arazinin Millet Bahçesi yapılmasını sağladık, eski jandarma binasının Belediyemize tahsisini yaptırarak ilçe merkezimize park yapımına başladık, ilçemizin sıfır atık ilçesi olmasını sağladık.

Kısacası son günlerde gündeme gelen Karagöl’ün betonlaşacağı yönündeki asılsız iddialar ile ilgili; % 80’i ormanlarla kaplı ve geçim kaynağı turizm olan ilçemizde EKO TURİZMİN geliştirilerek hem doğanın korunması hem de ilçe ve bölge halkımızın refahının artması için yaptığımız çalışmaların içeriğini bile bilmeden, sosyal medyadan karalayıcı paylaşımlar yaparak adeta haksız yorumlara sebep olan sözde Kızılcahamam ve doğa sevdalılarının aksine, hemşehrilerimizin bilmesini isteriz ki Karagöl’ ün sit alanı ilan edilmesi içinde gerekli adımlar atılmış olup bu çerçevede planlanan projelerde betonlaşma ya da doğaya zarar verecek bir durum söz konusu değildir.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar “Bilmeden ve öğrenmeden kasıtlı konuşanlara cevap veriyorum”

200 MİLYON TÜRK LİRASI YATIRIM YAPTIK

Tek amacımız bölgeye kontrolsüz girişlerin engellenerek hem doğanın korunması hem de bölge halkımızın mağduriyetinin önlenmesidir. Bugüne kadar yaptığımız yatırımların hiçbirisinde ne birilerine rant sağlamak ne de peşkeş çekmek amacımız olmamıştır bundan sonra da olmayacaktır. Bununla beraber, iki yıllık süreçte tamamladığımız ve devam eden proje yatırımlarımızın toplamı 200 Milyon Türk Lirasının üzerine ulaşmıştır.

Merkezi Hükümetimiz ve Belediyemizin iş birliği ile Kızılcahamam’ımız için gece gündüz hiç durmadan var gücümüzle çalışıyoruz. İlçe ve yöre halkımız müsterih olsunlar ki, yatırımlarımızın tamamı, halkımızın da görüşü alınarak, doğa, hayvancılık ve tarıma zarar vermeden, hemşehrilerimizin refahını artıracak, termal ve doğa turizm cenneti olan ilçemizi hep bir adım ileri taşıyacaktır. Sevgi ve Saygılarımla…

Bir önceki yazımız olan Akyurt’a Üniversite Girişimleri Sonuç Verdi başlıklı makalemizde akyurt belediye başkanı hilal ayık, akyurt belediyesi ve Akyurt’a Üniversite Girişimleri Sonuç Verdi hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.