Kızılcahamam'da düzenlenen Türkiye Off-Road Şampiyonası hız kesmeden devam ediyor | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Kızılcahamam’da düzenlenen Türkiye Off-Road Şampiyonası hız kesmeden devam ediyor

Kızılcahamam’da düzenlenen Türkiye Off-Road Şampiyonası hız kesmeden devam ediyor

Kızılcahamam’da hafta sonu gerçekleştirilen Off-Road heyecanı tüm yarış tutkunlarına görsel şölen yaşatıyor. 34 aracın katıldığı yarışta 68 pilot, birinci ayak yarışlarına dereceyle başlayabilmek için tozu dumana kattı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun(TOSFED) düzenlediği Petlas 2021 Türkiye OffRoad Şampiyonası’nın birinci ayak yarışları tamamlandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Kızılcahamam’da düzenlenen yarışlara herkesi davet etti.

34 araç 68 pilot iki gün boyunca 74 kilometrelik parkur da kıyasıya yarıştılar

Kızılcahamam Belediyesi’nin Off-Road yarışları için tasarladığı parkurda 34 araçla 68 pilot, hafta sonu iki gün boyunca toplamda 74 kilometre mücadele etti. Yarışçılar; engelli parkurda çukur atlama, sulu dere yatağında sürüş, zorlu su çukurundan geçiş, tümsek atlama gibi etapları aşarak hünerlerini sergiledi. Off-Road yarışçılarının bu zorlu mücadelelerini, çok sayıda vatandaş büyük bir heyecanla izledi.

Bakan Varank: Türkiye’nin her tarafından off-road sevenleri Kızılcahamam’a bekliyoruz çağrısı

Kızılcahamam’ın Ankara‘nın en güzel yerlerinden birisi olduğunu belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yarışla ilgili açıklamalarda bulundu. “Güzel bir parkur yapıldı Kızılcahamam’a. Otomobil sporlarını sevenleri, özellikle off-road merakı olanların gelip görmesi gerektiğini belirterek Türkiye’nin her tarafından vatandaşlarımızı Kızılcahamam’a güzel memlekete bekliyoruz” dedi.

Türkiye Otomobil Sporları Spor Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı: Son zamanlarda izlediğimiz en kaliteli yarıştı

Türkiye Otomobil Sporları Spor Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, “Çok başarılı bir organizasyon oldu. Son zamanlarda izlediğimiz en kaliteli yarıştı. Sezonun açılışının en eski kulüplerden biri olan Ankara Off-Road Kulübü’yle birlikte gerçekleştirdikleri için çok memnun olduklarını belirten Üçlertoprağı, Sezonun kalanını da inşallah bir terslik yaşamadan tamamlarız, umarım keyifli, kazasız, belasız bir sezon olur” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.