Manavgat Yangının'dan üzücü haber | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Manavgat Yangının’dan üzücü haber

Manavgat Yangının’dan üzücü haber
31.07.2021
A+
A-

Manavgat’ta 4 gün önce başlayan orman yangını felaketinin etkileri sürüyor. Yangının etkili yaşandığı yerlerden Gebece Mahallesi ve Ahmetler Mahallesi’nde bulunan evler boşaltıldı. Gebece Mahallesi Güğlendibi Beloluk mevkiinde yangına müdahalede bulunan arazöz alevler arasında kalırken, görevli 4 kişilik yangın ekibinden 2 kişiye ulaşılamadı.

2 İŞÇİDEN ACI HABER


Gece bölgede yapılan arama çalışmalarında, Erdal Tokla ve Yaşar Cinbaş’ın yanan arazöz içerisinde cansız bedenlerine ulaşıldı bildirildi. Arazöz ile alevler arasında kalan 4 kişilik yangın ekibinin diğer iki görevlinin arama çalışmaları devam ettiği belirtildi.


4 İŞÇİ DUMANDAN ETKİLENDİ

Aynı bölgede yangına müdahale görevinde bulunan Volkan Altınkaya, Adem Uyanık, Yılmaz Ağaç ve Sercan Karadeniz isimli orman işçilerinin dumandan etkilenerek Manavgat Devlet Hastanesine kaldırıldığı ve gözlem altında alındıkları açıklandı.

Yangından yakından etkilenen Ahmetler Mahallesi’nde yaşayan yaşlılar, yangın tehlikesi nedeniyle arama kurtarma ekipleri tarafından evlerinden alınarak, önce Manavgat Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi, ardından da geçici olarak konaklayacakları Kredi Yurtlar Kurumuna yerleştirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.