Manavgat'ta vatandaşlar terk edilen bir motosiklette molotof düzeneği buldu | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Manavgat’ta vatandaşlar terk edilen bir motosiklette molotof düzeneği buldu

Manavgat’ta vatandaşlar terk edilen bir motosiklette molotof düzeneği buldu
02.08.2021
A+
A-

Türkiye 6 gündür ülkenin güneyini adeta küle çeviren yangınlarla mücadele ederken, yangından en fazla etkilenen ilçelerden Manavgat’ta vatandaşlar tarafından kaydedilen bir video sosyal medyada büyük ses getirdi. Doğançam girişinde terk edilen bir motosiklette molotof düzeneği bulan vatandaşlar tarafından kaydedilen görüntülerde taşıtın sağ ve solunda asılı iki çantada çok sayıda düzeneğin olduğu görülüyor.

28 Temmuz itibarıyla Türkiye’nin dört bir yanında başlayan orman yangınlarıyla mücadele aralıksız devam ediyor. Yangınlar nedeniyle yüzlerce yerleşim yeri kullanılamaz hale geldi, pek çok vatandaşımız evlerinden oldu. Yangınlardan en fazla etkilenen ilçelerinden başında ise Antalya‘nın Manavgat ilçesi geliyor.

ÇANTADAN MOLOTOF ÇIKTI

Dün Kalemler Mahallesi’nde bir çiftin yangında küle dönen evlerinde ölü olarak bulunmasıyla ilçede toplam can kaybı 7’ye yükselirken, birçok evin harap olduğu Manavgat‘tan gelen bir görüntü ise sosyal medyada büyük etki yarattı.

Doğançam girişinde kaydedilen videoda, terk edilmiş bir motosikleti fark eden vatandaşların taşıtın sağ ve sol çantalarında molotof düzeneğine rastladığı anlar yer alıyor. Çok sayıda vatandaş büyük ses getiren bu videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşarak yangınlarda sabotaj ihtimali üzerinde durduklarına ilişkin yorumlar yaptı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.