Nafaka Borcunu Ödeyemedi: İstanbul'dan Ankara'ya Yürüyor | Ankara Haber | Medya Ankara

Nafaka Borcunu Ödeyemedi: İstanbul’dan Ankara’ya Yürüyor

Nafaka Borcunu Ödeyemedi: İstanbul’dan Ankara’ya Yürüyor
17.04.2021
A+
A-

300 bin TL ödediği eski eşi araçlarına ve evine haciz koydurdu. İşinden oldu, kirasını ödeyemeyecek duruma geldi.

İSTANBUL – Beykoz’da yaşayan Erkan Can isimli vatandaş, iddiaya göre eşinden boşanınca eşine 300 bin TL ile aylık 2 bin TL nafaka ödemesine karar verildi. Nafaka mağduru olduğunu dile getiren Erkan Can, eşinin usulsüzlükle 4 ticari aracına haciz kararı aldırdığını söyleyerek sesini devlet büyüklerine duyurmak için İstanbul’dan Ankara’ya yürüme kararı alarak yola çıktı.

“Avukatı Tuzağa Düşürdü”

Erkan Can isimli vatandaş, iki yıl evli kaldığı Aysun D. ile 2017 yılında 300 bin TL nafaka ödeyerek anlaşmalı boşandı. Ayrıca mahkemede Can’ın aylık 2 bin TL nafaka ödemesine karar edildi.

Erkan Can’ın iddiasına göre, eski eşi ve eski eşinin avukatı tarafından tuzağa düşürülerek senet imzalatıldı. İmzaladığı senetten sonra eski eşine verdiği 300 bin TL ve aylık 2 bin TL nafaka ödemesinin dışında gelir getiren 4 adet ticari aracına mahkeme kararı ile haciz konuldu.

Haciz kararlarının kalkması için eski eşi ve avukatının kendisinden 150 bin TL istediğini belirten Can, çareyi İstanbul’dan Ankara’ya yürümekte buldu. Can, amacının kendisi gibi nafaka mağduru olan diğer vatandaşların eylemine katılması olduğunu belirtti.

“Birlikte Yürümeye Davet Ediyorum”

Erkan Can, “Nafaka mağduruyum. Meclise ve adalet bakanlığına yürüyorum. Başımdan geçen kötü olayların hepsini devlet Büyüklerime anlatmaya gidiyorum. Nafaka mağduruyum eski eş mağduruyum ve eski eşimin avukatı tarafından başıma türlü tuzaklar kuruldu. Benim gibi mağdur olan birçok insan var o insanları da benimle birlikte yürümeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.