Ostim Endüstriyel Yatırım'dan Yeni Ortaklık | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Ostim Endüstriyel Yatırım’dan Yeni Ortaklık

Ostim Endüstriyel Yatırım’dan Yeni Ortaklık
05.08.2021
A+
A-

%50 PAY İÇİN 27,5 MİLYON TL BEDEL İLE BAŞVURULDU

Meksis Mekanik’in %50 oranındaki payının 27,5 milyon TL bedel ile satın alındığı, devir bedelinin nakit ödendiği, devir işleminin Rekabet Kurumu Başkanlığı‘ndan izin alınması şartına bağlandığı için ödenen tutar üzerine blokaj konulduğunun açıklanması sonrasında, işlemin Rekabet Kurumu’nun iznine tabi olmadığı ve blokajın kaldırılacağı açıklandı.

OSTİM YATIRIM MEKSİS’İN YÜZDE 50 SİNİ ALDI

Rekabet Kurumu, Ostim Endüstriyel Yatırım, Meksis’in yüzde 50 hissesini 27,5 milyon liraya karşılığı almasına onay verdi. Borsanın Ankara merkezli şirketi Ostim Endüstriyel Yatırım, 1981 yılından itibaren faaliyette olan Meksis’nin ortağı oldu.-Rekabet Kurumu’nun verdiği onayla Ostim’in şirketin yüzde 50 hissesisin sahibi oldu. Böylece Ostim’in ortaklık ve iştiraklerinin sayısı 7 oldu. 

13 BİN METREKARE ALANDA ISI CİHAZLARI VE SU DEPOLARINI 28 ÜLKEYE İHRAÇ EDİYOR

Meksis 13 bin metrekare alanda Isı cihazları ve modüler su depoları üretiyor. 28 ülkeye ihracat yapan Meksis, 25 binin üzerinde konut ve işyeri için üretim gerçekleştirdi. Ostim Endüstriyel Yatırım (#OSTIM) hisseleri pazartesi itibariyle yüzde 2,21 primle 2,31 lira seviyesinde bulunuyor. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.