Pursaklar Belediyesi hanım evleri Gamze’nin çeyizini nakış nakış işliyor | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Pursaklar Belediyesi hanım evleri Gamze’nin çeyizini nakış nakış işliyor

Pursaklar Belediyesi hanım evleri Gamze’nin çeyizini nakış nakış işliyor
05.08.2021
A+
A-

Manavgat yangınında Gülsüm Teyze’nin kızı Gamze’nin küle dönen çeyiz eşyalarını Pursaklar Belediyesi Hanım Evleri kursiyerleri, el birliği ile hazır hale getiriyor.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında evi kül olan ve kızının çeyiz eşyalarının yanması üzerine Gülsüm Teyze’nin kızının çeyiz eşyalarının tamamını karşılayacağını duyurmasının ardından çeyizleri yanan Gamze için Pursaklar Belediyesi Hanım Evleri harekete geçti.

Hanım Evleri’nde hummalı bir çalışma başlatan kursiyerler, el emeği göz nuru yeni çeyiz ürünlerini hazırlayarak, kısa bir süre içerisinde genç kıza teslim etmeyi planlıyor.

‘’Gamze kardeşimizin bütün çeyiz eşyalarını arkadaşlarımızla birlikte el birliği ile hazırlıyoruz’’

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hanım Evleri Şefi Aysun Tulumbacı; ‘‘Manavgat yangınında Gülsüm annenin feryadını Pursaklar Belediyesi Hanım Evi olarak bütün ilçemizde derin olarak hissettik. Gamze kardeşimizin bütün çeyiz eşyalarını arkadaşlarımızla birlikte el birliği ile hazırlıyoruz. Evleri yanan, bütün malını mülkünü kaybeden ve sıkıntıya düşen kardeşlerimize Rabbim tez zamanda selamete çıkarsın. Bundan sonraki hayatlarında mutluluklar diliyoruz. Hepimiz sizleri çok seviyoruz. Allah yardımcınız olsun’’ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.