Şampiyonun Adı Dev Merkeze verilecek | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Şampiyonun Adı Dev Merkeze verilecek

Şampiyonun Adı Dev Merkeze verilecek
31.07.2021
A+
A-

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan Milli okçu Mete Gazoz’un isminin inşası devam eden ve Ankara’yı okçuluk sporunun merkezi yapacak olan tesise verileceğini açıkladı. Yapım aşaması devam eden Spor Merkezinin çalışmaları hızla devam edildiği belirtilirken, yakın zamanda inşaat çalışmalarının tamamlanacağı açıklandı.

Milli okçu Mete Gazoz,, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları finalinde İtalyan rakibini mağlup ederek altın madalya kazandı ve okçulukta Türkiye’ye tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını getirdi. Doğantepe Mahallesi’nde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Altındağ Belediyesi tarafından inşa edilen ve tamamlandığında okçuluk sporunun Ankara’daki merkezi olacak olan tesis, yakın zaman içerisinde hizmete girilmesi planlanıyor. Kazandığı altın madalya ile ülkemize büyük bir gurur yaşatan Mete Gazoz’un ismi ile Okçuluk merkezinden Ülkemize yeni şampiyonlar çıkartılması hedefleniyor.

ATA SPORUMUZ FARKINDALIK OLUŞTURDU

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Mete Gazoz’un ülkemize yaşattığı gurur tarif edilemez. Ata sporumuz okçuluk adına da muhteşem bir farkındalık oluşturdu. Bizler de genç sporcumuzun bu başarısını taçlandırmak için Altındağ’da inşa ettiğimiz okçuluk merkezine ismini vereceğiz. Burada nice Mete Gazoz’lar yetişmesi için çalışacağız. Mete’nin başarılarının daim olmasını temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.