Turgut Altınok'tan Ankara Mimarlar Odası'na cevap: "İftira atmaktan dava açacağız" | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Turgut Altınok’tan Ankara Mimarlar Odası’na cevap: “İftira atmaktan dava açacağız”

Turgut Altınok’tan Ankara Mimarlar Odası’na cevap: “İftira atmaktan dava açacağız”
23.11.2021
A+
A-

Keçiören Belediyesi ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi arasında kentsel dönüşüm konusunda yaşanan açıklamalar zincirinde son halka Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’tan geldi.

Keçiören, Kızlarpınarı Caddesi’nde yaşanan tüp patlamasının ardından kentsel dönüşümün acilen yapılması gerektiğini belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Mimarlar Odası Ankara Şubesini hedef almış ve engel oldukları yönünde açıklamalar yapmıştı.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile karşı bir açıklama yayınlayarak Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u hedef aldı.

Dün sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok “Haklarında yalan söylemekten, iftira atmaktan dava açacağız. Bunu da böyle bilsinler! Altınok’un olduğu yerde rant olmaz, vatandaşa hizmet olur!” ifadelerinde bulunarak, şu açıklamalara yer verdi:


“Keçiören’de bir binada meydana gelen patlamadan sonra kentsel dönüşüm ve kentsel yenilemenin engellenmesiyle alakalı verdiğimiz bir demeç vardı. Bugün Şehir Plancıları Odasından bir açıklama yapılmıştır, tamamen yalandır! Altınok’un olduğu yerde rant olmaz! Bütün vatandaşlarımızın yerini muhafaza ediyoruz. Belediyemize aldığımız 1 metrekare yer yoktur. Kimseye peşkeş çekilen 1 metrekare arsa yoktur. Onlar herhalde kendileriyle bu meseleyi karıştırmaktadır. Bundan dolayı da Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Haklarında yalan söylemekten, iftira atmaktan dava açacağız. Bunu da böyle bilsinler! Altınok’un olduğu yerde rant olmaz, vatandaşa hizmet olur!”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.