Türkiye'deki Orman Yangınlarında Nefes aldı işte son durum | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Türkiye’deki Orman Yangınlarında Nefes aldı işte son durum

Türkiye’deki Orman Yangınlarında Nefes aldı işte son durum
09.08.2021
A+
A-

Türkiye‘nin yüreğine su serpen haber Bekir Pakdemirli‘ den geldi “Milas ve Köyceğiz yangınları dışında ülkemizdeki tüm orman yangınları kontrol altına alınmıştır” paylaşımında bulundu. Elde edilen son bilgilere göre Yangınların kısa sürede kontrol altına alınabilmesi için Antalya’dan da uçak, helikopter ve çok sayıda ekip Muğla ve Aydın’a sevk edildi yangınla mücadele ekiplerinin yoğun çalışmaları Milas ve Köyceğiz de devam ediyor.

Alınan son bilgilere göre bu sabah Muğla’da Köyceğiz, Kavaklıdere, Milas ve Seydikemer ilçelerinde ve Aydın’ın Çine ilçesinde alevlerle mücadele sürüyordu. Ancak Köyceğiz’deki yangın, rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayıldı, Denizli il sınırına kadar ulaştı. Seydikemer Karaköy Mahallesinde dün akşam çıkan yangın da kontrol altına alındı

YANGIN ÇALIŞMALARI KARADAN VE HAVADAN DEVAM EDİYOR

Yangın noktalarında müdahalenin sürdüğüne dikkat çeken Pakdemirli, “Ormanın Kahramanları Milas ve Köyceğiz’de de karadan ve havadan büyük bir özveri ile çalışmalarına devam ediyor” dedi. Muğla’daki yangın söndürme çalışmalarına 6 uçak ve 39 helikopter havadan destek veriyor. Ukrayna’dan gelen ve gece görüş imkanına sahip 4 helikopterle yangınlara gece de müdahale ediliyor. Mevcut yangınlara müdahale sürerken Dalaman ve Datça ilçeleri ile Antalya Gündoğmuş’ta da yangınlar çıktı. Ormanlık ve makilik alanlardaki yangınlar, havadan hızlı müdahaleyle büyümeden kontrol altına alındı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.