Türkiye'nin yangın haritası En son hangi illerde yangın çıktı? | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Türkiye’nin yangın haritası En son hangi illerde yangın çıktı?

Türkiye’nin yangın haritası En son hangi illerde yangın çıktı?
31.07.2021
A+
A-

Türkiye‘yi günlerdir etkisi altına alan orman yangınları büyümeye devam ediyor. Ekiplerin ve vatandaşların müdahaleleriyle kontrol altına alınan ve alınmaya çalışan yangınların durumu gün geçtikçe artmaya devam etmekte. Peki, bugün en son nerede, hangi ilde yangın çıktı? İşte en son yangın çıkan illerin son durumları

MUĞLA-BODRUM ORMAN YANGINI

Muğla’nın Milas ilçesi Meşelik Mahallesi’nde dün çıkan ve rüzgarın da etkisiyle Bodrum’un Güvercinlik Mahallesi’ne sıçrayan orman yangını kontrol altına alındı. Muğla Bodrum’da Kumbahçe Mahallesi İçmeler yolu güzergahındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Alevlerin yerleşim yerlerine yaklaştığı görüldü. Yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

MERSİN-SİLİFKE ORMAN YANGINI

Mersin’in Silifke ilçesi Boğsak koyundaki orman yangını 4. gününde de devam ediyor. 4 gündür süren yangın, farklı bölgelere de sıçradı. Boğsak koyunda başlayan, Yeşilovacık, Işıklı, Hırmanlı, Tokmar ve İmamuşağı mahallelerini etkisi altına alan yangın, şiddetli rüzgar nedeniyle yayıldı. Havadan ve karadan ekipler yangına müdahale etmeye çalışıyor.

HATAY ANTAKYA ORMAN YANGINI

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde, yerleşim alanlarına yakın ormanlık alanda yangın çıktı. Bazı evler, tahliye edildi. Yangına müdahale devam ediyor.  Yangın Antakya ilçesi Habibi Neccar dağı etrafındaki yerleşim alanlarına sıçradı.

TÜRKİYEYİ KAVURAN YANGININ 4 GÜNLÜK TABLOSU

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.