Yenimahalle Belediyesi Yakacık’ta 50 bin maske dağıtılacak | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Yenimahalle Belediyesi Yakacık’ta 50 bin maske dağıtılacak

Yenimahalle Belediyesi Yakacık’ta 50 bin maske dağıtılacak

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Yenimahalle Belediyesi, Yakacık Kurban Satış ve Kesim alanı’nda son hazırlıklarını yapıyor. Ülkenin dört bir yanından gelen kurbanlıklar, yerlerini aldı. Bu yıl kesim alanın da 207 çadır, 6 bin küçükbaş ve 5 bin 800 büyükbaş kurbanlığın bulunduğu Yakacık’ta, vatandaşlara bayram öncesi ve bayram süresince 50 bin maske ve bin dezenfektan dağıtılacak.

Yenimahalle’den maske ve dezenfektan dağıtımı

Bayram süresince pandemi kurallarına uygun olarak hizmet verecek alanda, çadırlar 3 metre mesafe aralığına kurularak, her çadıra dezenfektan ve maske dağıtılacak. Kesim alanda bayram boyunca bütün önlemleri alan Yenimahalle belediyesi, kurban alanında 32 dezenfektan standı ile de hizmet verecek.

“Tüm önlemlerimizi aldık”

Yakacık’ta sağlıklı koşullar altında hem satış hem de kesim yapılacak diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yakacık, Ankara’nın en büyük ve en hijyenik kurban kesim ve satış yerlerinden biri. Ama ne yazık ki bu bayram da pandemi gölgesinde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Biz belediye olarak tüm önlemlerimizi aldık. Vatandaşlarımız da rehavete kapılıp tedbiri elden bırakmasın. Maske, mesafe ve temizlik konusunda dikkatli davransınlar. Çünkü pandemi bitmedi devam ediyor. Şimdiden vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum ve huzurlu bir bayram geçirmelerini diliyorum” dedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.