Yenimahalle'de hizmet araçlarına yakın takip | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Yenimahalle’de hizmet araçlarına yakın takip

Yenimahalle’de hizmet araçlarına yakın takip

Yenimahalle Belediyesi’ne ait 370 hizmet aracı, GPS sistemi ile uydu üzerinden takip ediliyor. 10 yıl önce hayata geçirilen sistem, gelişen teknolojiye göre yenilenerek, hizmet araçlarının nerede olduğu, kaç km hızla seyrettiği, fren mesafelerine kadar birçok ayrıntı merkezden takip edilebiliyor. Sistem sayesinde hem güvenli sürüş sağlanmış olup hem de bölgedeki araçlar, üzerlerine takılan kit ile ihtiyaç noktasına kısa sürede yönlendirilebiliyor.

Belediye hizmet araçları uydudan takip ediliyor

Yenimahalle Belediyesi’nce 2011 yılında uygulamaya başlatılan Araç Takip Sistemi (GPS) ile 2021 yılı itibariyle 370 aracın kontrollü ve verimli kullanımı sağlanıyor. Yenimahalle’de aktif olarak kullanılan ve alt yapısı komple yenilenen araç takip sistemine, 2021 yılı itibariyle tüm hizmet araçları entegre edilerek, belediyeye ait araçların amaçları doğrultusunda daha iyi hizmet yapması sağlandı.

Yakıttan ve zamandan tasarruf sağlanıyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hizmet araçlarına monte edilen GPS Sistemi ile sürücü hatalarının azaltılması, yakıt ve zaman tasarrufunda önemli bir aşama kaydettiklerini belirtti.

Yaşar, “Bundan tam 10 yıl önce sahada faaliyet yürüten araçların izlenmesini, denetlenmesini, verimliliğini, takibini, hangi şoför tarafından kullanıldığını detaylı raporlama yapan sistemi oluşturduk. Günlük, aylık ve yıllık tüm verilere anında ulaşabiliyoruz. Bu alt yapıyı da şimdi yeniledik. Sistemimizde araç hızlarının izlenmesi ile sürücüden kaynaklanan kaza ve ihlaller azalırken, yakıt tasarruf kontrolü sağlıyor, araçlara ait ruhsat bilgisi gibi tüm bilgileri sorgulayabiliyoruz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.