Yenimahalle’de kurban Bayramı’nın ardından her yer pırıl pırıl | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Yenimahalle’de kurban Bayramı’nın ardından her yer pırıl pırıl

Yenimahalle’de kurban Bayramı’nın ardından her yer pırıl pırıl

Yenimahalle’de bir Kurban Bayramı daha Yenimahalle Belediyesi ekiplerinin özverili çalışmaları ile güven ve huzur içinde sona erdi. Başkentin en büyük ve en modern tesislerinden Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda bayramın ardından temizlik ve alan düzenleme çalışmaları yapıldı.

YAKACIK’TA DETAYLI TEMİZLİK

Bayram süresince kurulan 207 çadırda toplam 5 bin 800 büyük baş ve 6 bin küçükbaş hayvana ev sahipliği yapan Yakacık’ta, Yenimahalle Belediyesi tam kadro görev yaptı. Kurbanlıkların çadırlara alındığı ilk günden bayramın son gününe kadar maske ve dezenfektan dağıtımı yapılan alanda, zabıta görevlileri 24 saat mesai yaptı. Temizlik görevlilerinin sürekli dezenfekte ettiği pazarda, vatandaşlar hiçbir sıkıntı yaşamadan kurbanlarını aldı ve kesti. Başkent sakinleri, modern kesim alanında kurbanlıklarını yaklaşık 5 dakikada kesilerek ve poşetler içinde teslim alarak alandan ayrıldı.

Çadırların tamamının sökülmesinin ardından ise Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler alana girerek gerek alt yapı gerek üst yapı çalışmalarını sürdürürken alanda kireçleme çalışması da yapıldı.

EMEKÇİLERİMİZ SAYESİNDE SIKINTISIZ BİR BAYRAM YAŞADIK

Yenimahalle sakinlerinin huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesi amacıyla bayram öncesinden başlayarak belediye ekiplerinin 24 saat görev başında olduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Yenimahalle’de bayramı coşkuyla kutladık. Ekiplerimizin özverili çalışmaları sonucunda hiçbir sıkıntı yaşamadan mutlu bir bayram yaşadık. Yenimahallelilerin huzuru ve güveni için çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.