ÇANKAYA'DA KURSLAR PANDEMİ ÖNLEMLERİYLE DEVAM EDİYOR | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

ÇANKAYA’DA KURSLAR PANDEMİ ÖNLEMLERİYLE DEVAM EDİYOR

ÇANKAYA’DA KURSLAR PANDEMİ ÖNLEMLERİYLE DEVAM EDİYOR

Çankaya Belediyesine bağlı Çankaya Evlerinde yeni dönem kurslar devam ediyor. Pandemi kurallarına maksimum özenin gösterildiği kurslarda Çankayalılar, farklı branşta verilen hobi ve meslek edindirme eğitimlerinden yararlanıyorlar.

ÇANKAYADA KURSLAR PANDEMİ ÖNLEMLERİYLE DEVAM EDİYOR


Çok sayıda Çankayalının katılımıyla gerçekleştirilen hobi ve meslek edindirme kursları pandemi kurallarına uyularak devam ediyor. Çankayalılar içinde bulunduğumuz bu zor günlerde güvenli ortamda kurslara katılıyor. 

ÇANKAYADA KURSLAR PANDEMİ ÖNLEMLERİYLE DEVAM EDİYOR

PANDEMİ ÖNLEMLERİ ALINDI

Pandemi nedeniyle sağlık önlemleri alınarak yürütülen kurslarda sınıflara alınan kursiyerlerin sayısı azaltıldı. Sosyal mesafe ve maske kuralının uygulandığı kurslarda katılımcıların kullandıkları alanlar da düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

ÇANKAYADA KURSLAR PANDEMİ ÖNLEMLERİYLE DEVAM EDİYOR

EV DIŞINDA FARKLI BİR YAŞAM ALANI

Önceki yıllarda 120’ün üzerinde branşta eğitimler verilirken, Covid-19 salgını nedeniyle kurs sayıları azaltıldı. Sayısı 76 branşa düşürülen kurslarda hem hobi hem de meslek edindirmeye yönelik eğitimler bulunuyor. Hasta bakımı, deri işçiliği, mozaik, gitar, bağlama, yabancı diller, pastacılık, cilt bakımı ve düz dikiş gibi kurslardan yararlanan vatandaşlar güvenli ortamlarda hobi ve meslek ediniyor.   

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.