Çankırılı gençler ve üniversite öğrencileri flash mob bisiklet ve scooter etkinliğinde buluşuyor | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Çankırılı gençler ve üniversite öğrencileri flash mob bisiklet ve scooter etkinliğinde buluşuyor

Çankırılı gençler ve üniversite öğrencileri flash mob bisiklet ve scooter etkinliğinde buluşuyor
20.10.2021
A+
A-

Çankırı Sivil Toplum Derneği tarafından planlanan ve Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından desteklenen “Çankırı İçin Sürdürülebilir Ulaşım Politikaları ve Akıllı Kent Çankırı Projesi” hayata geçiriliyor.

Çankırı’da ulaşım politikalarının belirlenmesi ve akıllık kent adımlarının atılması noktasında farkındalık oluşturmayı amaçlayan proje 3 aşamadan oluşuyor.

Çankırı Ulaşım Politikaları Paydaş Çalıştayı: STK ve Özel Sektör, Çankırı Akıllı Kent Konferansı ve Çakü Öğrencileri Flash Mob Bisiklet ve Scooter Etkinliği olmak üzere farklı zaman dilimlerinde gerçekleştirilecek 3 ayrı faaliyet ile proje tamamlanmış olacak.

Faaliyetlerden ilki olan Çakü Öğrencileri Flash Mob Bisiklet ve Scooter Etkinliği 20 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 11.00’de Karatekin Parkı’nda başlayacak. Çankırılı gençlerin ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nden öğrencilerin bir araya geleceği etkinlik ile gençler ücretsiz olarak bisiklet ve elektrikli scooterlar ile şehir turu atacaklar. Tüm vatandaşlara açık olarak gerçekleştirilecek proje ulaşım politikaları konusunda farkındalık oluşturacak bir dizi etkinliğe sahne olacak.

Etkinliğe Çankırı 18 Vites Doğa Sporları ve Bisiklet Kulübü’de katılım desteği sağlayacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.