- G:

VODAFONE, BEŞİKTAŞ KADIN FUTBOL TAKIMI SPONSORLUĞUNU BİR YIL DAHA UZATTI

VODAFONE, BEŞİKTAŞ KADIN FUTBOL TAKIMI SPONSORLUĞUNU BİR YIL DAHA UZATTI    Vodafone Türkiye, Beşiktaş JK ile sürdürdüğü başarılı işbirliğinde yeni b...

VODAFONE, BEŞİKTAŞ KADIN FUTBOL TAKIMI SPONSORLUĞUNU BİR YIL DAHA UZATTI 

 

Vodafone Türkiye, Beşiktaş JK ile sürdürdüğü başarılı işbirliğinde yeni bir adım daha attı. Futbolda “Ben Varım” diyen kadınları destekleyen Vodafone, Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımı göğüs ve isim sponsorluğunu bir yıl daha uzattı.

 

Vodafone ayrıca, Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımı sponsorluğunun 10’uncu yılı için özel olarak tasarlanıp üretilen formaların satışından elde edilecek gelirle kız çocuklarının futbol eğitimine katkıda bulunacak.

  

16 Şubat 2022 Beşiktaş JK ile 2013’te 150 milyon doları aşan değeriyle Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone, bu uzun soluklu işbirliğinde yeni bir sayfa açıyor. Kadın futbolunu destekleyen Vodafone, Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımı göğüs ve isim sponsorluğunu bir yıl daha uzatma kararı aldı. Beşiktaş’ın kadın futbolcuları, 2022-23 sezon başına kadar Vodafone’un ismini ve logosunu taşıyarak sahalara çıkmaya devam edecek.

 

Anlaşmanın detayları, Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan ve Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımı Kaptanı Başak Gündoğdu’nun katılımıyla Vodafone Park’ta düzenlenen toplantıda duyuruldu.

 

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nur Çebi, şunları söyledi: 

 

“Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak, kadın sporcularımıza ve profesyonel çalışanlarımıza hassasiyetimiz üst düzeydedir. Kadın sporcularımız arasında Şampiyon Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımımızın başarılarıyla gurur duyuyoruz. Vodafone ile kadın futbolu özelinde de devam eden işbirliğimizi önemsiyoruz. Vodafone’un futbolun cinsiyetinin olmadığının farkında bir marka olması bu işbirliğimizi kalıcı hale getiriyor. Ülkemizde kadın futbolunda yaptığımız öncülük ezeli rakiplerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray’ın da kadın futbol takımlarını kurmalarını sağladı. Böylece bu büyük kulüplerin kadın futboluna yatırım yapmasıyla ülkemizde kadın futbolunun gelişiminin lideri olmanın gururunu da yaşıyoruz. Vodafone Türkiye ile kadın futbol takımımızın forma ve göğüs sponsorluğunu bir yıl daha uzatıyor olmamızdan dolayı Vodafone Türkiye CEO’su Sayın Engin Aksoy Bey’in nezdinde tüm Vodafone Türkiye çalışanlarına teşekkür ederim. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Türk sporundaki öncülüğünü kadın sporculara yönelik tutumuyla sürdürmeye devam edecektir. Geçen sezon Beşiktaş camiasına şampiyonluklar yaşatan kadın ve erkek futbol takımlarımızı tekrar tebrik ediyorum. Futbol sadece erkeğin değil, kadınıyla erkeğiyle Beşiktaşlının işidir mottomuzu da hatırlatmak istiyorum. Yeni sezona da namağlup devam eden Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımımızdan bu sezonda şampiyonluk bekliyorum.”

 

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy ise şöyle konuştu: 

 

“Beşiktaş ile uzun yıllara dayanan başarılı bir işbirliğimiz var. Bu süreçte bizi en çok mutlu eden konulardan biri de Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımı sponsorluğumuz oldu. Bu sponsorluğun bizim için spor sponsorluğu olmasının ötesinde bir anlamı var. Toplumun genelinde erkeklere biçilmiş rol tanımlarında kadınların da yerinin olduğuna ve bunun cesaretle ön plana çıkarılması gerektiğine yürekten inanıyoruz. Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımı, futbolun cinsiyetinin olmadığının en güzel ispatı. Kadın futboluna verdiğimiz desteğin hem kendi sektörümüze hem de futbol camiasına örnek teşkil etmesinden ve kadın futbolunun gelişmesine yönelik adımlar atılmasına vesile olmasından gurur duyuyoruz. Özellikle büyük kulüplerimizin sezon başında kadın futbol takımlarını kurmaları hepimizi memnun eden bir gelişme oldu. Vodafone olarak, Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımı isim ve göğüs sponsorluğumuzu bir yıl daha uzatıyoruz. Bu değerli işbirliği için Sayın Başkan nezdinde tüm Beşiktaş camiasına bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

 

10’uncu yılda kız çocuklarına destek için ben varım diyoruz

 

Vodafone ayrıca, Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımı sponsorluğunun 10’uncu yılı için özel olarak tasarlanıp üretilen formaların satışından elde edilecek gelirle kız çocuklarının futbol eğitimine katkıda bulunacak. Proje kapsamında Adana, Ankara, Antalya, İzmir ve İstanbul’da bulunan spor okullarında yapılacak seçmelerle futbolda gelecek vaat eden kız çocukları belirlenecek. İstanbul’da 100, Ankara’da 30, İzmir’de 30, Adana’da 20, Antalya’da 20 olmak üzere toplam 200 kız çocuğuna destek verilmesi hedefleniyor. Bir sezon boyunca devam edecek eğitim desteği kapsamında, her bir kız çocuğu için 2 bin 700 TL’lik katkı sağlanacak. Projeyle, Ağustos sonuna kadar toplam 6 bin forma satılması ve yaklaşık 540 bin TL’lik gelir elde edilmesi öngörülüyor. 10’uncu yıl formaları, Beşiktaş Kartal Yuvası mağazalarından ve Vodafone Yanımda uygulamasından satın alınabiliyor.

 

Belgesel 3,3 milyon izlenmeyi aştı

 

Vodafone Grubu’nun geçen yıl tüm dünyada başlattığı “Ben Varım” hareketiyle, genellikle erkeklerle özdeşleştirilen alanlarda kadınların da var olduğunun gösterilmesi ve cinsiyetçi algının kırılması hedefleniyor. Toplumda yerleşik olan ve spora da yansıyan cinsiyetçi yapının değişmesini hedefleyen Vodafone, “Ben Varım” hareketi için bir belgesel de hazırladı. Yönetmenliğini Zeynep Dilara’nın, görüntü yönetmenliğini ise Kerem Altın’ın üstlendiği 20 dakikalık belgeselde, Beşiktaşlı kadın futbolcuların hikâyelerine yer veriliyor. Belgesel, YouTube’da 3,3 milyonu aşkın izlenmeye ulaştı. “Ben Varım” belgeselini izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=8qgYM3SU_n4 

 

Vodafone hakkında

Avrupa ve Afrika’nın en büyük teknoloji iletişimi şirketi olarak, kendi ölçeğinde benzersiz bir konuma sahibiz. İnovatif yaklaşımımız, teknolojimiz, bağlantı hizmetlerimiz, platformlarımız, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile bireylerin yaşam, kurumların çalışma şekillerini dönüştürüyoruz. 21 ülkede mobil ve sabit ağlar işletiyor, 52 ülkede daha mobil ağlarda iş ortaklıkları yürütüyoruz. 31 Aralık 2021 itibarıyla, 300 milyondan fazla mobil müşterimiz, 28 milyondan fazla sabit genişbant müşterimiz ve 22 milyondan fazla TV müşterimiz bulunuyor. 

Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında dünya lideri bir şirket olarak, 142 milyondan fazla cihaz ve platformu birbirine bağlıyoruz. Bu bağlantıları sağlamak için benimsediğimiz inovatif yaklaşımla, toplumun daha temiz ve güvenli şehirler, daha iyi ulaşım ve daha gelişmiş tarım konularındaki beklentilerine yanıt veriyoruz. Dijital liderliğimizle, bir yandan devletlerin sağlık ve eğitim hizmetleri sunma, bir yandan da Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ'ler) başta olmak üzere kurumların müşterilerine hizmet sunma şekillerini dönüştürüyoruz. 

2022’de 15. yılını kutlayan M-Pesa ile Afrika’da finansal teknoloji alanına köklü değişiklikler getirdik. Bugün 51 milyondan fazla kişinin finansal hizmetlere güvenli, uygun maliyetli ve uygun bir şekilde erişmesini sağlayan M-Pesa, bölgenin en büyük finansal teknoloji platformu haline geldi.

Daha iyi bir gelecek için kapsayıcı ve sürdürülebilir bir dijital toplumu mümkün kılan bağlantı hizmetleri sunmayı amaçlıyoruz. 2040’a kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşmak; 2025 yılına kadar Avrupa ve tüm operasyonlarımız genelinde elektriğin %100’ünü yenilenebilir kaynaklardan sağlamak; yedekli şebeke ekipmanımızın %100'ünü yeniden kullanmak, geri satmak veya geri dönüştürmek yoluyla gezegenimiz üzerindeki etkimizi azaltmak için önemli adımlar atıyoruz. Kırsaldaki toplulukların, öğrencilerin ve iş arayanların internete erişim olanaklarını genişletebilmek için proaktif çalışmalar yürütüyoruz. Vodafone Vakfı çatısı altında, 30 yılı aşkın bir süredir, Avrupa ve Afrika’daki toplulukları sağlık, eğitim ve eşitlik alanlarında desteklemeye devam ediyoruz.

Doğum ve ebeveyn izni politikalarımızla çeşitliliği ve dahiliyeti destekliyor; bağlantı çözümlerimizle kadınların güçlenmesini sağlıyor; kadınların, kız çocuklarının ve genel olarak tüm toplumun eğitime ve dijital becerilere erişimini mümkün kılıyoruz. Irk, etnik köken, engellilik hali, yaş, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, inanç, kültür veya din ayrımı yapmaksızın tüm bireylere saygı duyuyoruz. 

 

 

16 Şub 2022 - 15:18 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medya Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medya Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medya Ankara editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medya Ankara değil haberi geçen ajanstır.


Şeherli Gıda Sanayi Ticaret A.Ş- Mali Müşavir

Çalışma Şekli Tam Zamanlı Pozisyon Seviyesi Uzman Departman Muhasebe GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI Muhasebe departmanında çalışacak t...

ŞEHERLİ GIDA SANAYİ

Bilfen eğitim kurumları- İngilizce Öğretmeni

Çalışma Şekli Tam Zamanlı Tecrübe En az 3 yıl tecrübeli Departman Eğitim ENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI İş Tanımı Bilfen Eğitim Kuruml...

BİLFEN EĞİTİM KURUMLARI

Yön İletişim- Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

Çalışma Şekli Tam Zamanlı Pozisyon Seviyesi Yeni Başlayan Departman Müşteri Hizmetleri / Çağrı Merkezi GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI...

YÖN İLETİŞİM

Atlas- Rehberllik Ve Psikolojik Danışman

Çalışma Şekli Tam Zamanlı Tecrübe Tecrübeli / Tecrübesiz Departman Eğitim GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI Ankarada faliyet göster...

ATLAS

Fnss Savunma Sistemleri Aş- Ürün Destek Yetkilisi

Çalışma Şekli  Tam zamanlı Tecrübe  En az 2 yıl tecrübeli Departman Lojistik Genel Nitelikler Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden mezun (M...

FNSS SAVUNMA SİSTEMLERİ AŞ

Türkiye Finans Katılım Bankası-Perakende Portföy Yönetmeni

Çalışma Şekli Tam zamanlı Pozisyon Seviyesi Uzman Departman Finans GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI Bizimle kariyere katılmaya var mısın? Biz T...

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

Aya Validasyon Ambalaj Sterilizasyon A.Ş. Ankara Muhasebe Elemanı Personeli İlanı

AYA VALİDASYON AMBALAJ STERİLİZASYON A.Ş.

Ercan Orman Ürünleri - Sevkiyat Personeli Elaman alım İlanı

Çalışma Şekli Tam Zamanlı Pozisyon Seviyesi Uzman Departman Lojistik GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI...

ERCAN ORMAN ÜRÜNLERİ