Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kahraman 15 Temmuz Önderlerinin hakkı ödenmez | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kahraman 15 Temmuz Önderlerinin hakkı ödenmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kahraman 15 Temmuz Önderlerinin hakkı ödenmez
15.07.2021
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda 15 Temmuz darbe gecesini “milletin milli iradenin zaferidir” , tarih bu dayanışmayı altın harflerle yazacaktır açıklamalarında bulundu. Siyasi hayatı boyunca şehitlerin ruhlarının muazzep etmediğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan milli birlik ve beraber için çabaladıklarını dile getirdi.

“15 Temmuz, milletin, milli iradenin zaferidir”

15 Temmuz gecesi milletin verdiği bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur. 15 Temmuz, milletin, milli iradenin, demokrasiye gönül verenlerin zaferidir. 15 Temmuz, hakkın batıla, adaletin zulme, istiklalin istiskale galip gelmesinin adıdır. Milletimiz 15 Temmuz’daki direnişiyle hem bir darbe girişimini püskürtmüş hem de ülkemizi teslim almayı hedefleyen bir işgal teşebbüsünü engellemiştir. Genci yaşlısıyla bu millet, Türkiye’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

“Halkın emanetini yere düşürmeyen Milletvekili olmanın sorumluluğunu yerine getiren herkese şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum”

Türk milleti, sokaklara dökülerek, milli iradeye sımsıkı sahip çıkmıştır. Milletvekillerimiz gazi meclisimizin şanına yakışır şekilde, tepelerine atılan bombalara rağmen halkın emanetini yere düşürmemiştir. Bu vesileyle o gece TBMM’ye gelen ve milletin vekili olmanın sorumluluğunu yerine getiren herkese şahsım, milletim ve ülkem adına şükranlarımı sunuyorum.

“Tarih bu dayanışmayı da altın harflerle yazacaktır”

Tarih 15 Temmuz gecesi yaşanan diğer kahramanlıklar ve dayanışmayı da altın harflerle yazacaktır. Nasıl İstiklal Harbimizi sevk ve idare eden Büyük Millet Meclisimizin üyeleri, aradan geçen bir asra rağmen halen hayırla yad ediliyorsa, yeni Türkiye’nin istikbal mücadelesinin önderleri de inşallah hep şükran ve minnetle anılacaktır.

84 milyonun tamamını kucaklamaya çalıştık

40 yılı aşan siyasi hayatımızın herhangi bir döneminde hamdolsun şehitlerimizin ruhlarını muazzep edecek hiçbir adım atmadık. Özünde rekabet bulunan siyaseti, ülkenin ve milletin hayrına olan işlerde yarışmak olarak gördük. Hizmet üretirken, mücadele ederken, içeride ve dışarıda milletimizin hakkını savunurken 84 milyonun tamamını kucaklamaya çalıştık. Vatanımızın bekası, milletimizin birlik ve dirliği, Türkiye’nin topyekun refah ve huzurundan başka hiçbir hedef peşinde koşmadık.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.