Esnafa Faizsiz 3 yıl geri ödemesiz teminatsız kredi son başvuru tarihi açıklandı | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Esnafa Faizsiz 3 yıl geri ödemesiz teminatsız kredi son başvuru tarihi açıklandı

Esnafa Faizsiz 3 yıl geri ödemesiz teminatsız kredi son başvuru tarihi açıklandı
09.07.2021
A+
A-

Salgın‘dan olumsuz etkilenen mikro ve küçük ölçekli işletmelere destek paketi sunuldu. Destek programı için ilk başvurular 3-21 Mayıs’ta, ikinci başvurular ise 21 Haziran-9 Temmuz’da alınmıştı. Bugün sona eren başvuru süreci 28 gün uzatıldı.

Başvuru süresi 28 gün uzatıldı

Destek paketinde ilk başvurular 3-21 Mayıs’ta alınmış, programın kapsamı genişletilerek programdan imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerinde faaliyet gösteren daha fazla işletmenin yararlanması amacıyla 21 Haziran-9 Temmuz döneminde ikinci başvuru açılmıştı. Bugün başvurusu süresi sona eren programda, başvuru süresi 28 gün uzatıldı. Şartları taşıyan vatandaşlar, 6 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecek

Başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor

Esnafa kredi desteği için başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor. Sonuçlar ise destek başvuruları tamamlandıktan sonra e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek. Kredi desteği başvuruları 6 Ağustos’a kadar alınacak. Kredi paketinde, mikro ölçekli işletmelere 3 ay boyunca 30.000 TL, küçük işletmelere de yine 3 ay boyunca 75.000 TL’ye kadar destek verilecek.

Kimler yararlanabilir

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması bağlamında vergi veya SGK borcu olan işletmeler, başvuru sırasında borçlarını erteleyeceklerine veya taksitlendireceklerine ilişkin beyanda bulunurlarsa programa başvuru yapabilecek. 3-21 Mayıs’taki ilk dönemde başvurusu reddedilen işletmeler, koşulları karşılıyorsa başvuruda bulunabilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.