Çubuk İlçe Başkanı Erhan Kuşçu’dan Mansur Yavaş’a Sert Eleştiri

Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Erhan Kuşçu, yaptığı basın açıklamasında CHP Çubuk İlçe Başkanı Vural Çokcan’ın yaptığı açıklamaya karşı yanıt verdi. Ank...

Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Erhan Kuşçu, yaptığı basın açıklamasında CHP Çubuk İlçe Başkanı Vural Çokcan’ın yaptığı açıklamaya karşı yanıt verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları eleştiren Erhan Kuşçu, Çubuk’ta yapılan çalışmaların yakından takip ettiklerini laf ile peynir gemisinin yürümeyeceğini belirtti.

Başkan Kuşçu,” Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Yukarı Çavundur Grup yoluna atılan asfalt daha 5 ayını doldurmadan kullanım ömrünü doldurmuş durumdadır. Yapılan asfalt bu kısa sürede bile köstebek yuvasına dönmüştür. Sadece yaptım demek için, zamansız, bilinçsiz bir şeyleri yapmak ne kadar hakkaniyetli ve ne kadar hizmet anlayışına uygundur. Bu yollara atılamayarak ziyan olan asfalt milletin parası değilimdir. Daha yılını doldurmadan ömrünü dolduran bir asfalt atmak nasıl bir hizmet anlayışıdır. “ifadelerini kullandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri hakkından da konuşan Kuşçu, de masaya yatırdı.

Başkan Mansur Yavaş’ın Seçim vaatlerine de değinen Erhan Kuşçu,seçim çalışamalarındaki broşürlerin ellerinde olduğunu verile vaatlerin yapılmadığını aktardı.

Kuşçu; “Bunlar 2,5 yıl önce seçim çalışmalarında Mansur Yavaş’ın broşüründe yazan projeler. İlave olarak anlattıkları da var. 5 Yıllık Hizmet süresinin takriben yarısı bitti. Verilen vaatler yukarıda, yapılan hizmetler nerede ?

Verilen vaatlerin hangisi gerçekleştirildi ? Uçuk kaçık vaatleri bir kenara bırakalım, yapılabilecek vaatlerden kaç tanesi yapıldı? Bu vaatleri ve hedefleri  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a biz vermedik, kendi vaatleri ve hedefleridir.  Kendi hedeflerinin karşılığında Mansur Yavaş’ın faaliyetsizlikleri ortadır. Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Siyasi ilçe temsilci ve yöneticilerine tavsiyemiz; Çubuk ilçemiz için ham yol açma işinin 0 (sıfır) olduğu,  ilaçlama bedeli olarak 122 TL gibi komik bir rakamın yazıldığı Faaliyet raporunu okumanızdır. ​Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken hizmet ve vaatler ortadayken, karşımızda sadece HEZİMET vardır.” dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA

AK PARTİ ÇUBUK İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Erhan Kuşçu’nun açıklamasını olduğu gibi veriyoruz; 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Yukarı Çavundur Grup yolu’na atılan asfalt daha 5 ayını doldurmadan kullanım ömrünü doldurmuş durumdadır. Yapılan asfalt bu kısa sürede bile köstebek yuvasına dönmüştür. Sadece yaptım demek için, zamansız, bilinçsiz birşeyleri yapmak ne kadar hakkaniyetli ve ne kadar hizmet anlayışına uygundur. Bu yollara atılamayarak ziyan olan asfalt milletin parası değilmidir.  Daha yılını doldurmadan ömrünü dolduran bir asfalt atmak nasıl bir hizmet anlayışıdır.

 

Yine , Kutuören mahallesi ve Yazır mahallesi ana ulaşım yolunda kısa süre önce yapılan beton asfalt uygulamasının mevcut haliyle sağlıklı ve güvenli bir ulaşıma izin vermediği, bölge sakinlerimizin sürekli şikayetlerinden ve yapılan tespitlerden anlaşılmaktadır . Yapılan hizmetlerin kalıcılığı ve insanlara hizmet edebilmesi öncelikli  hedef olarak belirlenmelidir. Ancak;  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet anlayışının işin kalıcılığından ziyade,  göz boyamak üzere yapıldığı anlaşılmaktadır. Bunun neticesinde , vatandaşın parası ve belediye kaynakları çarçur edilmektedir.  Ankara Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olan fen işleri, temizlik işleri gibi birimlerin yapması gereken hizmetlerin bir bölümünü yapmadıklarından dolayı, Çubuk Belediyemiz kendi imkanları çerçevesinde hemşehrilerimizin refahını düşünerek yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir.

 

​Ankara Büyükşehir Belediyesi, bütün köylere internet götürdüğünü,  yazılı ve görsel medya’dan kamuoyu ile paylaşmıştır. Güzel bir proje olarak vatandaşımızda beklenti uyandırmış, ancak uygulaması itibariyle ne yazıkki yine hizmet değil HEZİMET olarak karşımıza çıkmıştır. Sadece birşeyleri sosyal medyada paylaşmak, algı siyaseti ile süreci yönetmek, kısacası yaptık demek için yapılmış bir iş. Hemşehrilerimizle sürekli görüşüyor ve yapılan işlerin süreçlerini takip ediyoruz. İnternet hizmeti götürdüğünüzü söyleğiniz köylerin,  internet hizmetinden faydalanıp faydalanmadığının takibini yaptınız mı ? Tabiki yapmadınız.  

Bizler yerinde inceledik. Köy konaklarına yada Camilere bağlatılan internet hizmeti 20-30 metre mesafede  ya kullanılıyor yada kullanılamıyor. İnternet hizmetini kurmaya giden personellerinize köylüler soruyor; nasıl kullanacağız , köyün  hepside yararlanacak mı ? Aldıkları cevap ise bırakın köyü , bağlantı yaptığımız dernek yada cami ve yanında birkaç ev ancak kullanabilir. Tabi vatandaşta niye  kuruyorsunuz o zaman dediğinde biz görevimizi yapıyoruz diyorlar. Bu konuşmadan anlıyoruz ki, görevli arkadaşlar bile   sizin algı hizmeti yaptığınızı itiraf etmiş oluyor. Yaptığınız iş amacına hizmet etsin, algıya değil. Orada internet bağlantısını bekleyen çocuğun hayal kırıklığını, hiçbir açıklamanız bastıramaz.  Bunlara rağmen Chp Çubuk İlçe Başkanlığı amaca hizmet etmeyen, çalışmayan, algıdan öte gitmeyen bu işe  77 köyde de internet var diyebilecek kadar umarsızca açıklama yapıyor. Bu açıklama ile ya hiçbir şeyden haberleri olmadığını yada vatandaşın sorunlarını umursamadıklarını gösteriyor.  

 

Kamuoyunun malumu olduğu üzere, Man AŞ.’ye ait tesisin ilçemize kazandırılması ve hayat bulması noktasında büyük uğraşlar verilmiştir. Hükümetimiz, Bakanlığımız , Çubuk Belediyemiz ve ilgili kurumlar,  bu projenin hayata geçmesi için gerekli imkan ve destekleri sağlamış ve bu tesis ilçemize kazandırılmıştır. İnşaatına başlanılan Man AŞ.’ye ait tesis inşallah yakın zamanda hayat bulacak ve ilçemizin istihtamına önemli katkı sağlayacaktır.

Yazır sanayi bölgesinde yatırımını tamamlayıp faaliyetine başlayan firmaların yanında yatırımı devam eden firmalar da var.  Çubuk ilçemiz için hayati öneme sahip olan bu projeler  bir istihdam bölgesi oluşturmakla birlikte, İlçemizin sanayi ve üretim bölgesi olması yolunda atılmış büyük bir adımdır.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanında olan bu bölgede, ham yollarının açılması, altyapı hizmetlerinin sağlanması ve yollarının asfaltlanması  ivedi olarak yapılması beklenirken,  yoğun talepte bulunulmasına rağmen Ankara Büyükşehir belediyesi hiçbir adım atmamıştır.

Geldiğimiz noktada sadece Çubuk Belediyemizce ilgili yatırımlara hizmet verecek olan yollar açılmaya çalışılmaktadır. Ancak bölgenin genelindeki yolların açılmasına ve altyapı çalışmalarının yapılmasına ivedi olarak ihtiyaç  duyulmaktadır.

İlçemiz için hayati öneme sahip olan bu yatırımlara karşı Ankara Büyükşehir Belediyesinin faaliyet raporunda İlçemiz için ham yol açımı işi 0 (sıfır) km yazılması, İlçemize olan ilgisizliğin ve hizmet yapılmadığının önemli göstergelerinden birisidir.

Yazır sanayi bölgesinde,  bölgeye gelmek isteyen yatırımcılar için Ankara Büyükşehir Belediyesinin 300 dönüm yeri 29 Nisanda ihaleye çıkartılarak satılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait yerlerin satışa çıkarılması hususu Belediye başkanımız ve AK Parti grubumuzun çalışmaları ile olumlu sonuçlanmış ve olması gereken süreç başlamıştır.

 

Mansur Yavaş , çiftiçinin ve üreticinin ürettiği ürünü değerinde  tarladan ve yerinden alıp Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile kuracağı marketlerde satarak  çiftçimizi, üreticimizi kalkındıracağız, çiftçimizi mağdur etmeyeceğiz demişti.  Ankara Büyükşehir Beledeyisi yetkililerine ve siyasi temscilcilerine soruyorum ;

 

Çubukta kaç tane çiftçinin tarlasından kaç kg ürün alındı?

Kaç tane köyümüzde üretim yapan vatandaşımızın ne kadar ürünü alındı?

Kurulan kooperatif aracılığı ile kaç tane çiftçimiz ve köylerimizdeki üreticilerden ürün alarak yarar sağlandı ?

​Fide-nohut dağıtımına ilişkin CHP ilçe başkanlığının yapmış olduğu açıklamada  Siyasi partilere bilgi verdik ifadesi kullanılmış. CHP yönetimine tavsiyemiz bu tür konularda tutarsız ve mesnetsiz açıklamalardan uzak durun. Bizler AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığı olarak herhangi bir davet ve bilgi  “bildirim” almadık. Diğer kurumların da bir çoğunun bilgisinin olmadığını biliyoruz.  Böyle bir proğramın organizasyonu CHP ilçe başkanlığının görevimidir yoksa Ankara Büyükşehir Belediyesinin görevimidir ? CHP ilçe teşkilatı böyle önemsiz işlerle gündem olmaya değil de, iş ve hizmet üreterek gündem olmaya çalışsınlar.

 

​Tohum-fide dağıtımında herkesin haberi var dediğiniz husus , CHP ilçe teşkilatı olarak sadece üyelerinize attığınız mesaj mıdır?

Yapılan genel açıklamaların içerisinden CHP ilçe başkanlığının birkaç hususu işlemesi, düzeltme ihtiyacı adı altında anlatmaya çalışması manidardır.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi için şeffaflıktan bahsediliyor. Hangi şeffaflık onu da sormak isteriz. Bütçe görüşmelerinde açık ve net bir şekilde soruldu. İki yıl içerisinde size emenat edilen bütçe ile ne yaptınız ? Büyükşehir belediyesini  yönettiğiniz süreçte yaptığınız hizmetler nelerdir, Ankara’ya ve Çubuk’a ne tür hizmetler ve yatırımlar yaptınız ? Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin harcamalarına ilişkin belgelerin yüzde 62,38’ini 2020 yılı hesaplarını inceleyen denetim komisyonuna vermemesi nasıl bir şeffaflıktır ?

Mansur Yavaş saatlerce açıklama yapıyor, geçmişte şu yapıldı, geçmişte şöyle oldu.  Faaliyetleri ile alakalı bir şey yok çünki ortada icraat yok. Ankara Büyükşehir Belediye yöneticileri ve ilçedeki siyasi temsilcilerinin geçmiş ile dertleri nedir anlamak mümkün değil. Geçmişi karalamak  ile vakit kaybedeceğinize ya da buradan siyasi bir rant elde etmeye çalışacağınıza, üzerinize düşen hizmetlerini yerine getirin. Büyükşehir Belediyesinin beceriksizliğinizi bu şekilde örtmeye çalışmayın. Aksine Büyükşehir Belediyesinin varsa Çubuk   için yaptıkları hizmetleri anlatın. İki yıldır hemşehrilerimizin  sıkıntılarının ne kadarına çözüm ürettiğinizi anlatın. Emanet olarak teslim aldığınız Büyükşehir Belediyesi kaynakları ile neler yaptınız onları anlatın. Lafla peynir gemisi yürümez.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Çubuk’ta faaliyet gösteren birimlerinde, çalışanlara mobing uygulanıyormu ? Ankara Büyükşehir Belediyesinin Çubuktaki siyasi temscilcileri çalışanlara baskı kurarak hem üyelik konusunda, hemde farklı konularda üstü kapalı tehdit ederek mobing uyguluyorlar mı ?  Sosyal yardım ve iş talabi olan  hemşehrilerimize önce üye olma baskısı yapılıyor mu ?

 

 

 

 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın çubuk için verdiği vaadler;

a) Yeni metro hattımızla Çubuk’a ulaşmak çok kolay olacak,

b) Hemşehri kart projesi,

c) Organize Sanayi Bölgesi

d) Vişne suyu fabrikası

e) Domates suyu ve salça fabrikası,

f) Süt ve Süt ürünleri tesisi,

g) Köye dönüş projesi

h) Köyümüze destek projesi

i) Kendi bitkisini üreten Çubuk

j) Ankara savaşının Çubuk turizmi’ne kazandırılması

k) Termal-su

l) Aydos Kayak merkezi

m) Çubuk kent parkı,

n) Çubuk II ve Karagöl Mesire alanı

o) Şabanözü, Akkuzulu sapağı köprülü kavşak çalışması.

 

Bunlar 2,5 yıl önce seçim çalışmalarında Mansur Yavaş’ın broşüründe yazan projeler. İlave olarak anlattıkları da var. 5 Yıllık Hizmet süresinin takriben yarısı bitti. Verilen vaadler yukarıda, yapılan hizmetler nerede ?

Verilen vaadlerin hangisi gerçekleştirildi ? Uçuk kaçık vaadleri bir kenara bırakalım, yapılabilecek vaadlerden kaç tanesi yapıldı ?

 

Bu vaadleri ve hedefleri  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a biz vermedik, kendi vaadleri ve hedefleridir.  Kendi hedefleri’nin karşılığında Mansur Yavaş’ın faaliyetsizlikleri ortadır.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Siyasi ilçe temsici ve yöneticilerine tavsiyemiz;

Çubuk ilçemiz için ham yol açma işinin 0 (sıfır) olduğu,  ilaçlama bedeli olarak 122 TL gibi komik bir rakamın yazıldığı Faaliyet raporunu okumanızdır. ​

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken hizmet ve vaadler ortadayken, karşımızda sadece HEZİMET vardır.

24 Nis 2021 - 15:57 Ankara- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medya Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medya Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Medya Ankara editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medya Ankara değil haberi geçen ajanstır.Anket Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sizce başarılı mı?