Asteria Zeus Didim Ve Asteria Venüs Didim Otelleri'nin Sözleşmesi Devam Ediyor | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Asteria Zeus Didim Ve Asteria Venüs Didim Otelleri’nin Sözleşmesi Devam Ediyor

Asteria Zeus Didim Ve Asteria Venüs Didim Otelleri’nin Sözleşmesi Devam Ediyor
12.07.2021
A+
A-

Didim’ de faaliyet gösteren ASTERİA ZEUS DİDİM ve ASTERİA VENÜS DİDİM (eski adları ile AURUM SPA ve  AURUM MOON) isimli otellere ilişkin ortaya çıkan ‘kira sözleşmesi feshi’ iddialarına karşın açıklama.

Didim’ de faaliyet gösteren ASTERİA ZEUS DİDİM ve ASTERİA VENÜS DİDİM (eski adları ile AURUM SPA ve  AURUM MOON) isimli oteller, müvekkil şirket EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş tarafından otellerin mülk sahibinin muvafakati ile ATG HOTELS’den alt kira sözleşmesi ile kiralanmış olup bu kira sözleşmesi halen devam etmektedir.

Bu otellere ilişkin  müvekkil şirket tarafından yaz dönemi için tüm hazırlıklar yapılmış işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları Didim Belediyesi’nden alınmıştır.

Ancak bu süreçte hukuksal hiçbir dayanağı olmadan ATG HOTELS tarafından alt kira sözleşmesinin feshedildiği iddia edilerek ATG HOTELS tarafından, şirketimizin tanımadığı ve ilişkisi olmayan kişiler işbu otellere getirilerek otellerin müvekkil şirket tarafından çalıştırılması ve de otellere rezervasyon yapan müşterilerin otellere girişi engellenmektedir.

     Devam eden süreçte ne yazık ki firmamız hakkında da gerçeği yansıtmayan haberler de yayınlanmaktadır. Hukuksal anlamda öncelikle şunu belirtmekte fayda görmekteyim EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş’in işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının iptal edildiği haberleri tamamen asılsızdır. Tarafımızca Didim Belediyesi yapılan yazılı başvuruda da  herhangi bir iptal durumunun söz konusu olmadığı ve işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının aktif olduğu tarafımıza iletilmiştir.  Nitekim an itibariyle işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının iptalini gerektirecek hiçbir durum yoktur.

Ayrıca yine belirtmek isteriz ki hukuken kira sözleşmeleri tek taraflı fesih olunamaz. ATG HOTELS herhangi bir mahkeme kararı ya da tahliye emri olmadan hukuksal hiçbir temele dayanmadan otelin müvekkil tarafından işletilmesine engel olmaktadır. Bu konu hakkında Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçemizi de sunmuş bulunmaktayız.

Covid-19 tedbirlerinin kalktığı ve yaz dönemi sebebiyle turizm sezonun en aktif olduğu bu dönemde müvekkil şirketin işletme hakkı olan ASTERİA ZEUS DİDİM ve ASTERİA VENÜS DİDİM isimli otellerin hukuki hiçbir dayanağı olmadan çalıştırılmasına engel olunması sebebiyle  firmamız büyük bir maddi ve manevi zarar içerisine girmiştir.

Müvekkil EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş’nin bu otelleri işletmesine engel olacak hiçbir hukuki sorun mevcut olmayıp en kısa sürede otellerin tekrardan faaliyete geçeceğini de bildirmek isteriz.

Bunun dışında  müvekkil EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş’ne karşı  basında çıkan  haberler  gerçeği yansıtmamakta olup bu haberleri yapan  ilgililer hakkında her türlü cezai ve hukuki süreçler başlatılacaktır.

Turizm kamuoyuna EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş adına  saygı ile duyurulur.

EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş Vekili

Av. Gürcan Bardakçı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.