Kaymos Kastamonu Ve Sinop'a 13 Tır Gönderdi | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Kaymos Kastamonu Ve Sinop’a 13 Tır Gönderdi

Kaymos Kastamonu Ve Sinop’a 13 Tır Gönderdi
26.08.2021
A+
A-

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) Başkanı Mehmet Yalçın, sosyal sorumluluk çerçevesinde sel nedeniyle yaşanan afet bölgesindeki vatandaşlara gönderilmek için yola çıkacak olan TIR’ları oğlunu kaybetmenin acısına rağmen uğurlamaya katıldı.

Başkan Mehmet Yalçın dün gece oğlu Bahri Yalçın’ı elim bir trafik kazasında kaybetmiş, oğlunu defin etmeden önceden belirlenmiş olan sel felaketzedelerine gönderilecek TIR’ların uğurlama merasimine katıldı.

Kaymos yönetim kurulu başkan vekili Mahmut Sami Yalçın uğurlama törenine katılan katılımcılara bilgiler vererek “Görmüş olduğunuz üzere 13 TIR mobilya gönderiyoruz. Bu 13 TIR’ın 12’si Kastamonuna 1’i ise Sinop’a gönderilecek. Toplam da 15 TIR afet bölgesine yardımda bulunuyoruz. Bu organizasyonu hazırlarken akşam saatlerinde Başkanımız Mehmet Yalçın beyin çocugunun vefat haberini aldık. Allah tan rahmet diliyoruz” dedi.

Kayseri Valisi Sehmus Günaydın da “Bu organizasyonu yapan Başkan Mehmet Yalçın’nın vefat eden çocuğuna Allah’tan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun. Ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum . Başkanımıza ve ekibine bu organizasyondan dolayı teşekkür ediyorum”dedi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise “Kaymos’umuzun kıymetli bakanımızın acısını bende paylaşıyorum ve inanıyorum ki bu iyi niyeti ve sabrıyla bu sıkıntıyı da aşacaktır. Cenabı Allah onu en iyi şekilde ödüllendirecektir. Ailesine sabırlar diliyorum “dedi

Konu ile ilgili konuşan KAYMOS Başkanı Mehmet Yalçın, “Ülkemizin son dönemde yaşadığı sıkıntılı süreçte birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiği bilincini taşıyarak Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği olarak bu süreçte devletimizin ve milletimizin ihtiyaç duyduğu mobilyada yardımcı olmak, sıkıntılı günlerde bir nebze de olsa yaralara merhem olalım diye dernek adına afet bölgesine mobilya gönderiyoruz. önemli olan insan olmak. Her şey insan için. İnsanlığın gereksinimi olarak da insanların bu zor anlarına yardımcı olabilmek için yardım kampanyası başlattık.

Önceden olduğu gibi sosyal sorumluluk çerçevesinde afet ve diğer bölgelerdeki tüm vatandaşlara destek olmak adına mobilya gönderiyoruz. Bundan sonra da bu etkinliklere devam edeceğiz. Yangın bölgesine bir tır gönderdik, Sinop ve Kastamonu’ya da mobilya gönderiyoruz; yatak, koltuk, sandalye.

Daha öncesinde de kanepe göndermiştik. Bundan sonraki sürecin içerisinde de Afet İl Müdürlüğümüzle ihtiyaç olan gereksinimler neyse devamında da onları göndereceğiz inşallah. Bu faaliyetleri Afet İl Müdürlüğü ile oranın kaymakamlığıyla birlikte yapıyoruz” dedi.

Kaymos’un düzenlediği bu uğurlama törenine Kayseri Valisi Sehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği yönetim ve üyeleri, Tigad Genel Başkanı Okan Geçgel, Afet İl Müdürüğü yetkilileri ve OSB çalışanları katıldı.
Kaymos Başkanı Acılı baba Mehmet Yalçın’ın oğlu Bahri Yalçın’a okunan duaların ardından 13 TIR Sinop ve Kastamonu’da ki afetzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.